PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759290}

Ja, Daniel Blake

I, Daniel Blake
7,4 16 914
ocen
7,4 10 1 16914
6,1 28
ocen krytyków
Ja, Daniel Blake
powrót do forum filmu Ja, Daniel Blake

Boleśnie prawdziwy.

ocenił(a) film na 10

Widz, podobnie jak Daniel przez większość filmu był pewien, że to wszystko musi się dobrze skończyć. Daniel na początku wszystko obracał w humor, przyjął rolę głównego bohatera urzędniczej farsy, z którą niemal każdy w jakimś stopniu w życiu się zetknął. Farsy, która przecież miała się za chwilę skończyć, decyzyjni urzędnicy mieli za chwilę naprawić swój błąd, sprawiedliwość miała zatriumfować. No bo jak to - uczciwy obywatel, z chęciami do życia i pracy, fachowiec w swoim zawodzie, obywatel cywilizowanego i bogatego kraju miał zostać potraktowany jak śmieć? Ludzie z nędzy i w nędzy umierają gdzieś w Afryce, Azji, ale nie w Europie, w Anglii.
Daniel był przekonany, że to chwilowe zawirowanie, podobnie jak widz. Niestety, finał był smutny i przygnębiający. Machina państwowa pozbawia się ludzi, którzy się nie przystosują do odgórnych reguł. Niezależnie od tego czy powodem nieprzystowania jest wiek, rasa, kultura, lekka ułomność, czy -i to najgorsze - zrządzenie losu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones