PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564833}
6,6 37 692
oceny
6,6 10 1 37692
5,9 9
ocen krytyków
J. Edgar
powrót do forum filmu J. Edgar

Aktorzy jak z "Planety małp". Nie sądziłem, że można tak spaprać charakteryzację w 21 wieku.

ocenił(a) film na 6
harry_rabbit

Stary Clyde wyglądał niemal jak dziadek z Teksańskiej masakry piłą mechaniczną z 1974r. Faktycznie, mogli się bardziej postarać.

harry_rabbit

To samo mkałam powiedzieć. Charakteryzacja rzeczywiście kiepska, mało wiarygodnie pokazano starych ludzi i ich tiki, które były, aż za bardzo przerysowane.

ocenił(a) film na 7
harry_rabbit

Mam wrażenie, że obecnie charakteryzatorzy są absolutnie bezradni jak niemowlęta, jeśli chodzi o postarzanie aktorów. Nie wiem, czy wynika to z powszechnej manii młodości i operacji plastycznych odmładzających, ale wygląda na to, że widzą starych ludzi jako absolutne maszkarony i robią po prostu tak, żeby wyszło jak najbrzydziej.

ocenił(a) film na 10
harry_rabbit

Nie zgodzę się w pełnym zakresie: makijaż Arniego w istocie wyszedł dość chaotycznie, lecz Leosia ucharowali równie przekonująco co Oldmana jako Churchilla, albo Pitta jako Bena Buttona. Zgadzam się, jak z Planety Małp, a dokładnie z jej Ewolucji. 10/10

użytkownik usunięty
harry_rabbit

Makijaż makijażem, ale fakt, iż stary Hoover mówi głosem 30latka, nie wspominając już o tym, że sam DiCaprio nie ma najbardziej męskiego głosu w Hollywood, ciut żenua. Wręcz groteska. Przecież głos się również starzeje (czego najlepszym przykładem jest reżyser filmu we własnej osobie), czy Leo o tym nie wiedział?

ocenił(a) film na 6

Nie zgodzę się, głos nie zawsze się starzeje.

użytkownik usunięty
Ewiatko

Nie zawsze, ale przeważnie, tym bardziej, że Hoover pił Burbon do obiadu. Poza tym miał dość męski, niski tembr głosu.

ocenił(a) film na 7
harry_rabbit

Wyglądali jak zoombie.

użytkownik usunięty
harry_rabbit

Clyde wygladał okropnie... Ktoś mógł postarzyć go wiarygodnie. A wyszło nuenaturalnie i wręcz obrzydliwie. I tak... Cały czas pod tym nieudolnym szkaradztwem ukrywała się piękna twarz Hammera... No, jakiś powód do kontemplacji jednak jest ;) Charakteryzacje naprawdę faaaatalne!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones