PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627746}
5,9 254
oceny
5,9 10 1 254
Ishkq in Paris
powrót do forum filmu Ishkq in Paris

nie lubię Bollywood to po pierwsze.
Aż do teraz :D
Film jest nietuzinkowy, inny niż wszystkie i świetnie wprowadza elementy kina indyjskiego. Gdyby go okroić z muzyki, ogólnego klimatu zdawałoby się że przedstawia banalne love story i to jeszcze w Paryżu- aż mdli. Ale w mojej opinii ta cała, przedziwna otoczka sprawia, że film jest SERIO warty obejrzenia :)

paleczka2001

Więc może warto zacząć przygodę z kinem indyjskim? Jest to tak różnorodne kino, że może znajdziesz coś dla siebie. :)

ocenił(a) film na 9
_Summer_

mam taki zamiar, ale nie mam pojęcia od czego zacząć. :D może jakieś propozycje?, będę wdzięczna ;)

paleczka2001

Bardzo chętnie pomogę, tylko nie wiem jaka tematyka Cię zainteresuje. (bo chyba nie masz na razie ochoty na klasyczny bollywoodzki romans?) Ja np. cenię i ciekawią mnie filmy o tematyce terrorystycznej ("Kurbaan", "Misja w Kaszmirze" itd.) Są też filmy poruszające problemy społeczne np. "Gwiazdy na ziemi" - dysleksja, system edukacji (tego nie oglądałam jeszcze, ale wszyscy chwalą), "English vinglish" - emancypacja typowej hinduskiej żony - bardzo sympatyczny film. Są też komedie akcji z dobrymi efektami specjalnymi np. "Jestem przy tobie". Jest jeszcze kino historyczne np. "Pinjar" , "Earth" i inne mówiące o krwawym podziale Indii Brytyjskich na Indie i Pakistan oraz o wcześniejszych czasach. Przykłady można by mnożyć, trzeba próbować wszystkiego.
Możesz też przejrzeć mój profil (obejrzałam 272 filmy Bolly, więc coś sobie może wybierzesz) :)
Musisz się też przygotować, że większość filmów trwa ok. 2,5h, ale dla niektórych warto.

ocenił(a) film na 9
_Summer_

oo! pięknie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, zabieram się za oglądanie. Pozdrawiam! ;)

paleczka2001

Zapomniałam dodać, że w Bollywood znajdziesz też dobre thrillery np. "Kidnap", "Kochaj albo giń" itd. To życzę miłego oglądania! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones