PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565949}
5,5 7 980
ocen
5,5 10 1 7980
Intruders
powrót do forum filmu Intruders

Dałam 6.

ocenił(a) film na 6

Nie wiem kto pisał opis filmu, ale ma się nijak do filmu, no chyba, że ja miałam zwidy.
Przecież chłopiec to ojciec Mai w dzieciństwie, więc gdzie tu dwoje dzieci przeżywających ten sam koszmar, w tym samym czasie. Ogólnie film taki sobie, szału nie ma.

ARNOLDZIA

Chodzi raczej o zaskoczenie widza, który z początku ma myśleć, że to dwoje dzieci w tym samym czasie. Inna sprawa, że stroje, sceneria trochę za mało sugerują inny czas akcji. Dopiero kiedy już wiem w czym rzecz widzę, że chłopiec nie miał komórki, PSP itp. gadżetów, ale w trakcie oglądania nie zwróciłam na to uwagi, nie zauważyłam specjalnej różnicy w strojach. Wydać zbyt mnie zaabsorbowało tajemnica by na inne rzeczy zwrócić uwagę.

Sirielle

No właśnie. Tak jak często opisy zdradzają trochę za dużo i lepiej by się oglądało nie czytając ich wcześniej, tak tutaj opis potęguje zaskoczenie zwrotem akcji. Co prawda faktycznie nie jest do końca poprawny biorąc pod uwagę końcówkę filmu, ale zgadza się z tym, co film sugeruje na początku.

A co do widocznych różnic w czasie akcji obu wątków, faktycznie można tego nie zauważyć od razu (w Polsce też są do dzisiaj mieszkania wyglądające jak w PRL, więc dlaczego nie miałaby tak mieszkać biedniejsza część społeczeństwa w Hiszpanii). Ale są przedmioty sugerujące dawne lata - np. walizka, do której pakowała się matka chłopca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones