PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740144}

Iniemamocni 2

Incredibles 2
7,4 75 461
ocen
7,4 10 1 75461
7,2 32
oceny krytyków
Iniemamocni 2
powrót do forum filmu Iniemamocni 2

Zabrakło mi jakiejś widowiskowej sekwencji, która pokazałaby zdolności naszej super rodzinki. W jedynce mieliśmy genialną sekwencję na wyspie:

- Elastyna i jej szpiegowskie rozciąganie między korytarzami

- Maks i jego bieganie po wodzie

- Wiola i jej kula mocy, której moc szła w parze z rosnącą pewnością siebie bohaterki


A tutaj? Pokuszę się o stwierdzenie, że jedynie Mrożon dostał dobrą sekwencję mocy, w momencie kiedy lodem zatrzymywał statek.

Prócz tego jest poprawnie i odtwórczo. Nadal są kłótnie i problemy rodzinne, wielka zła kobieta , która tym razem porywa elastynę i to Iniemamocny musi ją ratować. Parę innych bohaterów, którzy prócz 2-3 zdań w filmie więcej sobą nie reprezentują, a szkoda, bo potencjał był niezły (szczególnie ta od portali).

Krzywdy pierwszej części nie robi, ale szkoda, że wydano to dopiero 14 lat po premierze 1 części, bo możliwe, że zrobiłby większe wrażenie kilka lat wcześniej.

ocenił(a) film na 10
Enchateau

Lepiej że zrobiono kiedykolwiek niż wcale. Ja już zacząłem uważać Incredibles za skonczoną całość, której nikt nie ruszy. Po pierwsze dlatego, że główny zły został pokonany i ciężko byłoby znaleźć kogoś jego kalibru. Po drugie można było tylko zepsuć i szansa na zrobienie biznesu na tym tytule mogła okazać się tylko jednorazowa. A tak dzięki tej części Pixar ma nowe otwarcie i szansa na Incredibles 3 to niemal 100%. Scenariuszowo zostało otwarte kilka wątków i to wystarczy, żeby scenariusz do nowego filmu powstał stosunkowo łatwo. A dobry i spójny scenariusz to podstawa sukcesu. Szczególnie tutaj.

użytkownik usunięty
olamagato

ekhm.... wszyscy pokonani? A "człowiek szpadel" na samym końcu?

użytkownik usunięty
Enchateau

Ale wiesz... oznacz, że masz spoiler, bo 99% osób tego jeszcze NIE WIDZIAŁO!

W którym miejscu masz spoiler? Nie napisałem nic, co nie można by było wywnioskować z trailerów czy plakatu.

ocenił(a) film na 10

Nie ma w mojej wypowiedzi ani jednego spoilera.

ocenił(a) film na 10

Pisałem o Badym, który był w pierwszym filmie i jego przejście do zła jest kanwą filmu. On właściwie został pokonany. Chyba, że jednak przeżyje w trójce...
A do dwójki przeżyli zarówno Szpadel jak i Bomb Voyage. Nie mam zamiaru zdradzać ich losów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones