PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848}

Informator

The Insider
7,4 76 320
ocen
7,4 10 1 76320
8,0 22
oceny krytyków
Informator
powrót do forum filmu Informator

Amerykanie

ocenił(a) film na 5

Czy oni mają naprawde tak wyprane mózgi, że tam 'rewelacje' nt przemysłu tytoniowego jakie padły w filmie są rzeczywiście sensacją? Bo jeśli tak, to im współczuję

ocenił(a) film na 6
kevin_moore

Też nad tym myślałem oglądając film, że na pewno bym nie ryzykował własnego życia, czy tam przyszłości żeby powiedzieć komuś przekazać informację typu: papierosy uzależniają jakby to było oczywiste.

ocenił(a) film na 6
ssiemniak

***Też nad tym myślałem oglądając film, że na pewno bym nie ryzykował własnego życia żeby komuś przekazać informację typu: papierosy uzależniają. Jakby to nie było oczywiste.

ssiemniak

chyba nie do konca zrozumiales: istotne nie bylo to ze papierosy uzalezniaja tylko to ze szefowie zeznajacy przez komiska klamali pod przysiega. poza tym dodawanie rakotworczych uzalezniaczy z premedytacja aby osiagnac sprzedaz i zyski, rowniez jest kluczowe

ocenił(a) film na 8
kevin_moore

Cóż, to są rewelacje. Nie chodzi tu o uzależnienie jako takie od nikotyny, tylko od specjalnych dodatków, pogłębiających to uzależnienie. To nie jest fakt powszechnie znany.

ocenił(a) film na 9
kevin_moore

A może po prostu to były nie te czasy? Nie wszystko było tak oczywiste?
Sam nie wiem jak bym się zachował, wiem jak bym chciał się zachować.

ocenił(a) film na 8
kevin_moore

Po pierwsze patrzcie z którego to roku historia. Mentalność się jednak trochę zmieniła przez ponad dekadę. Po drugie tu nie chodzi o stan de facto tylko de jure czyli nie jak wiemy, że jest, tylko jak jest formalnie. Wszyscy niby wiedzieli, ale oficjalnie nie było dowodów na toksyczność więc był problem z pozwami ponieważ nie było się na co powołać. A po trzecie chodziło też o wzbogacanie tytoniu substancjami zwiększającymi uzależnienie, o czym niewiele osób wtedy wiedziało. Ogólnie film jak dla mnie pokazuje właśnie jak mając środki i maszynę prawną do dyspozycji można zakłamywać rzeczywistość w majestacie prawa. A już zupełnie inną sprawą jest, że kiedyś spotkałem się z badaniami wg których w stanach więcej osób wierzy w magię w jakiejkolwiek postaci niż uznaje prawdziwość teorii ewolucji, co faktycznie bardzo źle świadczy o tym kraju.

ocenił(a) film na 9
KarolZet

Nie w majestacie prawa, lecz w majestacie lewa.

Magia i teoria ewolucji mają ze sobą wiele wspólnego - do jednego i drugie trzeba wiary.

Papierosy były kiedyś zalecane przez lekarzy, więc...

A o Ameryce, jako kraju, źle świadczy to, że wypaczyli pojęcie patriotyzmu. Tomasz Jefferson mówił: Duch oporu wobec władzy jest tak cenny, że chciałbym, żeby nigdy nie wygasł. Obyśmy nie przeżyli 20 lat z rzędu bez jakiejś rebelji.
Teraz Amerykanie kochają władzę. Rządzą nimi komuniści i trockiści, a ci nawet palcem nie ruszą, żeby powstrzymać tych popaprańców.

beniaminGT

Czy zimą oszczędzasz na ogrzewaniu wypowiadaniem na głos słowa "trockiści" co minutę?

ocenił(a) film na 7
KarolZet

Do tej pory są firmy zatruwające środowisko, wywalające ścieki do rzek i oceanów, ale mało kto o tym wie, bo wielkie koncerny skutecznie utrudniają do danych dostępu
Film o produkcji Omega 3 https://www.youtube.com/watch?v=LCW7-4p26Fg

Spisek żarówkowy https://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU

baraqs

Hej, linki nie działają - co to za afera Omega3?

ocenił(a) film na 9
kevin_moore

Chodziło o dodawanie substancji chemicznych, które dodatkowo uzależniają plus o złamanie zeznawania pod przysięgą...

ocenił(a) film na 10
kevin_moore

chodzilo raczej o bezkarnosc przemyslow tytoniowych i wogole duzych firm w USA wobec ktorych czesto nikt nic nie moze zrobic

kevin_moore

Widac ze nie dorosles do tego filmu kolego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones