PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607122}
7,4 41 995
ocen
7,4 10 1 41995
7,0 21
ocen krytyków
Imagine
powrót do forum filmu Imagine

"Imagine" oglądałam 2 dni temu z koleżanką w naszym domu kultury. Powiedziałabym, że to
pouczający film, sami możemy trochę poczuć się jak niewidomi w filmie. Postać Iana, jego metody
pracy z nimi są ciekawe i mogą być ciekawym polem do dyskusji smile Dla mnie to świetny człowiek,
który pokazuje innym niewidomym na swoim przykładzie jak można całkiem normalnie żyć i bardzo
dobrze sobie radzić, na miarę swoich możliwości oczywiście. Jest kimś, kto pewnie też pomaga im
uwierzyć w siebie. Do tego film dla mnie nie był nudny, choć widziałam w komentarzach, że niektórzy
tak piszą. Wiadomo - kwestia względna. Dla mnie był spokojny, ale ciekawy. Powolna akcja dla mnie
tutaj pasowała, by zobaczyć życie niepełnosprawnych takim jakim jest, przy tym wniósł sporo
refleksji, więc tym bardziej jestem zadowolona, bo na to liczyłam przy takim filmie :)

No i klimat, muzyka, aktorzy, dla mnie to jest tutaj rewelacyjne. Bardzo dobrze mi się oglądało. No i
bardzo dużo mam refleksji. Plusem jest też to, że po seansie mogliśmy porozmawiać z niewidomą
panią i wiele nam ciekawych rzeczy powiedziała. Świetne te nasze seanse. Moja ocena filmu to 8/10,
bardzo dobry i warty obejrzenia. Pokazuje jak niewidomi wiele mogą "zobaczyć", kwestia nastawienia
i starań :) To nie jest jakiś wymysł, to podobno istnieje, po co tkwić w średniowieczu, jak można
będąc niewidomym dzięki swojej determinacji nauczyć się innych metod. Wielkim plusem filmu jest
też dla mnie, że dźwięki są głośniejsze, bardzo wyraźne, dzięki czemu tym bardziej czujemy się
nieco jak niewidomi, w przypadku których często słuch i ogólnie inne zmysły są wyostrzone.
Serdecznie polecam ten film. Warto też czasem na nim zamknąć oczy i wsłuchać się właśnie w te
dźwięki, ja tak robiłam.

ocenił(a) film na 10
monika220

TEZ UWAZAM TEN FILM ZA WARTOSCIOWY I PIEKNY!!! Dziwie sie ze nie zostal wybrany i nie walczyl o OSCARA bo jest o wiele lepszy od IDY i innych ktore kiedys walczyly. Swietnie ukazana utrata wzroku i ukazanie zycia opartego tylko na sluchu, dotyku i zapachu. Na koniec dodam ze bylem w szoku bo naprawde myslalem ze i NAUCZYCIEL jak i EWA sa naprawde niewidomi... Genialnie to zagrali i zabraklo mi tylko w tym filmie ze rozwinela sie w nich milosc i zostali para...

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Zgadzam się. "Idzie" dałam 6, dla mnie ona nie może się równać do "Imagine", który masz rację jest nowatorskim też dosyć filmem i bardzo wartościowym. Też bym była za Oscarem dla niego.

ocenił(a) film na 9
monika220

Ja protestuję przeciwko używaniu Średniowiecza jako inwektywy. To nie był żaden ciemnogród, tylko światłe, czasem burzliwe (choć nie aż tak jak nowożytność) czasy w których ustabilizowała się cała nasza cywilizacja. Można tylko żałować że ta epoka przeminęła.

ocenił(a) film na 8
Melcio

No faktycznie, niefortunnie użyłam tego określenia. Wiem to o średniowieczu, napisałam tak bardziej z przyzwyczajenia, ale następnym razem wyrażę się inaczej :)

monika220

Pojawil sie sample jednego z najlepszych filmow z Alexandra Maria Lara https://www.youtube.com/watch?v=zOs-vP-QNgY&feature=youtu.be

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones