PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877751}

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes
6,7 33 327
ocen
6,7 10 1 33327
6,0 21
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

Po przeczytaniu książki mam ogromne nadzieje co do tego filmu. Trylogie czytało mi się sprawnie i z dużym zaciekawieniem, ale to ballada wywarła na mnie największe wrażenie. Dotychczas nakręcone filmy były całkiem przyjemne, ale nic ponad to. Przechodząc do najnowszego dzieła Suzanne Collins najmocniejszym jej elementem są zdecydowanie świetnie napisane postacie. Sama historia prezydenta Snowa przed przeczytaniem nie wydawała mi się za bardzo ciekawa i mocno nie potrzebna, ale po skończeniu tego tytułu odnoszę wrażenie, że jest świetnym uzupełnieniem sagi i to jakże potrzebnym. Mocnym atutem tej historii jest fakt, że nie trzeba znać poprzednich części igrzysk, chociaż przeczytawszy trylogie, idzie wyłapać wiele bardzo ciekawych nawiązań do poprzedniczek. Książkę osobiście uważam za jedną z najlepszych jakie czytałem, a świetna fabuła, mistrzowsko zbudowany klimat i inne wspomniane zalety sprawiają, że z niecierpliwością czekam na film i liczę, że się nie zawiodę.

rynowieckii

Zamiast mnie uspokoić, wprawiłeś w jeszcze większy niepokój. W mojej opinii filmy były dużo, dużo lepsze niż książki, które ewidentnie sprawiały wrażenie wytworu fanowskiej działalności nastolatki w zakresie literatury: narracja pierwszoosobowa, brak seksu, konflikt międzypokoleniowy jako tło, itd. Filmy wyciągnęły z tych książek to, co najlepsze i wniosły na nowy mistrzowski poziom, olewając przy okazji całą zbędną nadmiarową resztę. Tak zazwyczaj robią dobre filmy na podstawie słabego materiału literackiego. Jednakże w przypadku dobrego, a nawet bardzo dobrego materiału literackiego, twórcy filmu powinni ograniczać swoje zapędy do prostej wizualizacji tego co w książce napisane, zamiast na siłę wymyślać swoją alternatywę, gdyż i tak zazwyczaj będą gorsi od źródła. Im lepsza książka, tym mniej swobody mają twórcy filmu. Nie wszyscy jednak są gotowi na takiego ograniczenie swoich ambicji.

GR0SZ_ek

Rozumiem, że sceny seksu to absolutne must have dobrej książki?

Ivelise

100/100 :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones