PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91855}
6,5 57
ocen
6,5 10 1 57
I'm Dangerous Tonight
powrót do forum filmu I'm Dangerous Tonight

W azteckiej krypcie odnaleziono sukno, które szybko wpada w ręce młodej dziewczyny, Amy (Mädchen Amick). Nasza bohaterka szyje z niej sukienkę. Szybko okazuje się, że nasz piękny czerwony ciuszek ma zgubny wpływa na każdego, kto go przywdzieje... Bardzo fajny pomysł na horror, niestety wyegzekwowany jedynie jako produkcja TV. Mając w pamięci "Czerwone pantofelki" od razu zacząłem zastanawiać się, jak by to zrobili w Korei, lub Japonii. Równie ciekawi było by zobaczyć to podane po włosku. Ale cóż, wybrzydzać nie będę. Zobaczmy zatem, jak to zrobił Tobe Hooper.
Historia opiera się na opowiadaniu Cornella Woolricha ("Okno na podwórze"). Jest ciekawa i oryginalna, choć, rzecz jasna, bzdurna. Reżyseria Hoopera jest niezła, ale niestety, jak przystało na produkcję TV film jest grzeczny, tak więc sceny śmierci większego wrażenia nie robią, a szkoda. Główną bohaterkę da się polubić i ogólnie obsada wypada przyzwoicie. Bohater Perkinsa nie odgrywa niestety zbyt dużej roli w całej historii. Klimat jest miejscami całkiem niezły. Nie ma tu co się więcej rozpisywać. W filmie nie ma zbyt wielu wad, ale jakiś mocnych zalet też jest nie wiele. Oglądało się to przyjemnie i tyle. Jest ok, ale mogło by być lepiej.

kangur_msc_CM

Siema. Widzialem ten film za gowniarza na vhs. Czy pamietasz moze jaki on mial tytul w Polsce w erze kaset wideo ?

ocenił(a) film na 5
aproxx

nie wiedziałem, nawet, że był u nas na kasetach... teraz też jestem ciekaw, jaki był polski tytuł. może "Sukienka śmierci" :)

kangur_msc_CM

Dokladnie cos takiego, jednak nie moge na dzien dzisiejszy stwierdzic dokladnie w 100%. Dzisiaj zaczne poszukiwania poinformuje cie jak czegos sie dowiem.

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

Polski tytuł z kasety VHS to "Dziś w nocy będę niebezpieczna" :) Pozdro

zibicool

Zaczynam poszukiwania :D Dzieki za info

ocenił(a) film na 7
aproxx

A ja dokładnie pamiętam ten film z dzieciństwa właśnie z kasety VHS oraz dokładnie pamiętam polski tytuł: "Dziś w nocy będę niebezpieczna". Taki był polski tytuł, więc wcale nie najgorzej przetłumaczony. Pozdro

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

Gdzie to można obejrzeć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones