PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132048}

Hugo i Józefina

Hugo och Josefin
6,3 84
oceny
6,3 10 1 84
Hugo i Józefina
powrót do forum filmu Hugo i Józefina

Bardzo lubię te beztroskie szwedzkie lato, ujęcia pięknej przyrody, spokojny upływ czasu - to jest charakterystyczne w wielu Szwedzkich produkcjach dla/o dzieciach. Ale tutaj film zaczął mnie przerastać. Niestety te sceny kręcone w 1967 roku, współcześnie są niepokojąco dziwne, te zbliżenia na brzydkie twarze, główna bohaterka, biegająca samotnie w przykrótkich sukienkach po lesie czy jakiś lochach, strasząca gaciami, spotykająca dziwnych ludzi - nie wytrzymałem dwa razy i przerwałem, jednak doczołgałem do końca, po godzinie, mózg chyba przestawił się na styl filmu i nawet zauważyłem pewne ciekawe elementy artystyczne, ale film trwa chyba jakieś 1h i 10 min. więc to była trudna przeprawa. Współcześnie produkcja raczej nie dla dzieci, bo nie wytrzymuje próby czasu, tylko dla osób, które wspominają ten film z czasów dzieciństwa, czyli nostalgią (nie mam pojęcia czy był pokazywany w PRL), psychofanów stylizacji Astrid Lindgren i pedofili (sorry, ale taka prawda) xD

myszczur

Zgadzam się. Przebrnęłam przez 10 min...I tak wiem, że stary film, ale pomimo wszystko mnie przeraził. Te wszędzie obecne "majtki" I zbliżenia na tyłek dziewczynki... jakby to jakiś pedofil kręcił. Na Netfliksie kategoria wiekowa "dla każdego ". Nie puściłabym tego dzieciom.

ocenił(a) film na 9
Agnieszka_AG7

Kontekst jest taki, że dzieci w filmie są pod ochroną dorosłych.
Film jest faktycznie jest o dojrzewaniu.
Wiecie państwo dlaczego zabawa w dzieciństwie w 'goń mnie i złap mnie' ma później wpływ na satysfakcję seksualną w dorosłym życiu? Nie mam tej satysfakcji, kiedy dorośli boją się pedofilii i zabawa wygląda tylko na gonieniu, bez złapania. O tym mówią psycholodzy i o tym jest w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones