PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6248}

Hubal

7,5 10 482
oceny
7,5 10 1 10482
Hubal
powrót do forum filmu Hubal

Perła

ocenił(a) film na 10

"Hubal" - to film dzięki któremu zostałem żołnierzem. Mistrzowski talent Filipskiego. Doskonały i niedościgniony wzór utożsamienia się aktora z odgrywana postacią. To także coś znacznie więcej niż jedna ze wspaniałych ról jakie posiadamy w narodowej filmotece. To wzór cnót, których tak bardzo potrzeba. Książkę o "Hubalu" przeczytałem około 30 lat temu ale film oglądałem wiele razy i jest z uwagi na talent aktorski i ekspresję głównej postaci czymś jedynym i wyjątkowym.
Panie Ryszardzie - dziękuję!

MJR_871

Ty zostałeś po tym filmie żołnierzem a inni jeszcze bardziej znienawidzili Filipskiego za jego patriotyzm bo tylko człowiek głęboko kochający Polskę i tak honorowy jak pan Ryszard mógł zagrać tą rolę tak wybitnie. Niestety wielu szumowinom do dziś się udzielającym publicznie to nie było na rękę bo w swoich filmikach pokazują wypaczony obraz Polski i Polaków jako zacofanych ludzi.

ocenił(a) film na 9
Jordan66

Dla mnie Filipowski odegrał rolę mjr Hubala bezbłędnie. Ale będąc obiektywnym, chciałem zauważyć, że ponoć dwa lata temu zjawił się w Anielinie( w rocznicę śmierci mjr Hubala ) i promował na tym miejscu swoje prywatne nagrania- czyli jakieś bajki dla dzieci .Być może coś przekręciłem i tu z góry przepraszam. Jordan66!!! Co do szumowin udzielających się publicznie, to niestety masz rację!!! Dla tych "mądrych ludzi " proponowałbym wycieczkę w strony działalności mjr Hubala, i tam wygłaszać swoje chore wywody i wątpiem , czy by się znalazł taki bohater-teoretyk, który na miejscu działalności mjr Hubala chciałby udowodnić swoje racje. Powodzenia!!

ocenił(a) film na 10
ooleks65

Filipski jest najzdolniejszym polskim aktorem , przez wiele lat niszczonym przez różowy salon , za patriotyzm , za ideowość , za całokształt .... reżyser Poręba także zrobił kilka dobrych filmów ...

ocenił(a) film na 10
Sztorm68

Patriotyzm to rzecz święta , a jakże w dzisiejszych czasach omijana i zaniedbywana ... Żal i tesknota za tamtymi czasami tak we mnie wzbierają , ze czasem chciała bym rozerwać , poszarpać itp . tego kogoś kto hańbi Polskę , kto pluję na Ziemie Ojczystą , i szuka nie wiadomo czego w dalekim świecie byle zaspokoić swój głód i chciwość pieniądza . Major Hubal to człowiek godny podziwu , godny przodek poległych niegdyś w walce o Polskę naszych przodków ... I tylko chwała należy sie tym wszystkim , którzy tak pięknie i dumnie oddali losy Majora Dobrzańskiego - Majora Polaka!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones