PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6248}

Hubal

7,5 10 481
ocen
7,5 10 1 10481
Hubal
powrót do forum filmu Hubal

Wczoraj obejrzałem ten film na tvp kultura po raz pierwszy w całości i czuję mały niedosyt... Moim zdaniem w filmie za mało jest scen batalistycznych pokazujących walkę odziału hubala z niemcami. Jest za to dużo scen gadanych w których za bardzo nic się nie dzieje ( dzisiaj ten film można by było o niebo lepiej zrealizować ) ale cóż...Moim zdaniem ten film nie zwróci już szerszej uwagi publiczności ( szczególnie wśród młodzieży szkolnej ) ale... moim zdaniem warto go obejrzeć chociaż jeden jedyny raz jako hołd legendarnemu majorowi hubalowi ... A teraz o plusach tej produkcji: bardzo dobra muzyka Wojciecha Kilara i świetna rola pana Filipskiego. Dla mnie 5 na 10 i pozycja obowiązkowa dla fanów polskiego kina. Pozdrawiam :-)

lukasz010793

Przeczytałam książkę Wańkowicza"Hubalczycy". Wszyscy bohaterowie filmu mają swoje prototypy w rzeczywistości, niektórzy póżniej walczyli w Powstaniu Warszawskim. Taki np. Romuald Rodziewicz ps. Roman walczył potem u Andersa. Jego dalsze losy opisane są w książce Ziółkowskiej - Boehm pt. "Z miejsca na miejsce". Ziółkowska była sekretarką Wańkowicza. Swietne są te książki, fascynujące losy i postacie, ta fascynacja nie mija a film zawsze oglądam jak po raz pierwszy i nie sądzę żeby można było lepiej go zrobić. Filipski mistrz. Poręba mistrz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones