PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6248}

Hubal

7,5 10 481
ocen
7,5 10 1 10481
Hubal
powrót do forum filmu Hubal

Być może komuś narażę się swoim stwierdzeniem, ale uważam, że o wartości tego filmu stanowi głównie jego wymiar patriotyczny. To dobrze, że powstał obraz upamiętniający bohatera, który do końca życia walczył z okupantem, nie zważając na klęskę kampanii wrześniowej. Pod względem fabularnym i realizacyjnym postrzegam film jako średni.
7/10 za całokształt.

galladorn

Nie tylko średni ale też nieprawdziwy polecam książkę "Hubalczycy" Wańkowicza

ocenił(a) film na 9
miko_klimkiew

Nie ma co porównywać książki do filmu fabularnego. Mając na uwadze w jakich czasach był kręcony, to i tak jest świetny. Nie wiem co masz na myśli pisząc, że jest nieprawdziwy. Z tego co wiem, na pewno nie wywołał większych protestów ze strony Hubalczyków, w czasach jego premiery i później. Był nawet konsultowany z żyjącymi Hubalczykami w czasie jego realizacji. Jedno co mogę zarzucić, to to że dużo faktów było pominiętych. Niestety takie były czasy.

ooleks65

Najbardziej mnie wkurza reżyser tego filmu człek paskudny z niego był zwłaszcza na kolaudacjach swego głównego wroga czyli Stanisława Barei, którego filmy wyśmiewał i kroił na potęgę.

ocenił(a) film na 7
miko_klimkiew

Dzięki za sugestię, przeczytam jeśli będę miał okazję.

ocenił(a) film na 9
galladorn

Zgadzam się z Tobą co wartości tego filmu. Wymiar pariotyczny był chyba głównym celem i został osiągnięty. Tylko nie rozumiem komu miałbyś się narazić tym stwierdzeniem. Oglądając go po raz pierwszy wywarł na mnie kolosalne wrażenie. Z biegiem lat dostrzegam w tym filmie wiele niedoskonałości, ale i tak mam o nim dobre zdanie.

ocenił(a) film na 7
ooleks65

Być może to niepotrzebna asekuracja z mojej strony. Miałem na myśli tych filmwebowiczów, którzy postrzegają wartość filmu tylko i wyłącznie przez patriotyczne wartości, które ze sobą niesie.

użytkownik usunięty
galladorn

To prawda - jest dość nudny - w kółko jeżdżą konno i nic specjalnego się nie dzieje...

ocenił(a) film na 7

Na samym początku jest czytany rozkaz gen. F. Kleeberga o poddaniu się Niemcom, w rozkazie było powiedziane o walkach z Niemcami i bolszewikami, w filmie już rozkaz nie wspominał o bolszewikach, to tylka taka ciekawostka

ocenił(a) film na 7
Kamillu25

W filmie brakowało mi stwierdzenia, że "potępienie" ze strony oficjalnych władz państwa podziemnego brało się między innymi z tego że akcje Hubala powodowały krwawe pacyfikację Niemców co w filmie pod koniec było pokazane ale istniejącego związku nie zasygnalizowano.

ocenił(a) film na 7
pioniez

pisałem pracę na temat gen. Kleeberga i dlatego zwróciłem na ten wątek uwagę! masz rację, pytanie jakie się rodzi? czy słusznie, że walczył, czy może trzeba było zdjąć mundur i walczyć w cywilu? na to pytanie trudno znaleźć jedną odpowiedź moim zdaniem powinien walczyć w cywilu!

ocenił(a) film na 9
Kamillu25

Mjr Hubal przez to, że nie zdjął munduru aż do samej ŚMIERCI, był WIELKI!!!
Do walki w cywilu ten człowiek się nie nadawał.
Jemu i tak pisana była śmierć. Tacy ludzie wojny nie mogą przeżyć.
Ale dobrze, że ktoś się zastanawia nad słusznością jego decyzji!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones