PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10045279}

Hrabia Monte Christo

Le Comte de Monte-Cristo
226
chce zobaczyć
Hrabia Monte Christo
powrót do forum filmu Hrabia Monte Christo

Dziwne, że tak u nas o nim cicho, zapowiada się całkiem dobre kino. Książka Dumasa to moja ulubiona książka, każdemu serdecznie polecam. Niestety nie miała ona szczęścia do adaptacji, moim zdaniem tylko jedna zbliżyła się do wizji autora, a mianowicie stara wersja z 1954 roku, było parę niezłych prób, np. serial z Depardieu, aczkolwiek poczynili tam dziwne zmiany względem oryginału, a także Edmund Dantes grany przez otyłego autora, no nie bardzo mi to pasowało, zwłaszcza, że bohater ucieka z więzienia zamieniając się miejscem z ciałem wychudzonego księdza. Tak czy inaczej, ten film wygląda bardzo dobrze, na trailerze czułem ciary na plecach, widać, że nie przesadzono z poprawnością polityczną, a sam Hrabia wygląda świetnie. Tutaj macie trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8Q6y1waxlTY
Dziwnie, że w Polsce głucha cisza, dopiero dzisiaj na filmwebie zaktualizowano datę premiery polskiej (sierpień), jednakże brak tematów na forum, brak trailera i zapowiedzi kinowej. Mam nadzieję, że dostaniemy dobry film, a ja sam w końcu odnajdę swoją wizję Hrabiego aka Edmunda Dantesa.

S0renShaDoW

Już po samym zwiastunie można zobaczyć że na pewno nie zobaczymy takiego zakończenia jak w książce nad czym ubolewam i po premierze w Cannes film dostał 12-minutowe owację na stojąco ale jak ekranizacja podobno wypada słabo, zmienili charaktery postaci, ich relację i dodali nowe które nie ma w powieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones