PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803181}
5,2 22 729
ocen
5,2 10 1 22729
How It Ends
powrót do forum filmu How It Ends

Powody niskiej oceny

ocenił(a) film na 8

Współczesne kino lubuje się w schemacie: rozwijać tajemnicę napędzającą akcję by widz miał frajdę w snuciu domysłów: kto po co i dlaczego?... Potem BUM! i w końcu udana (lub nieudana) puenta - wszystko zostaje wyjaśnione. Tymczasem 'How it ends' to film drogi - ona jest esencją. Finalnie następuje wielkie BUM i... czego oczekiwać więcej? Ludzie wystawiają niską ocenę jakby mieli pretensje o to, że główni bohaterowie nie dobrnęli na końcu do wojskowego szpitala gdzie ich przebrano w wyprasowane piżamki i przy kubku ciepłej czekolady wyjaśniono, że to atak Marsjan albo nuklearna zemsta Polski za brak zniesienia wiz do USA.

Chomone

A nie była to nekluarna zemsta Lechii?!?

ocenił(a) film na 7
Chomone

Mam identyczne zdanie film miał inne zakończenie niż reszta filmów z happy endem. Był na tyle dobry jako produkcja netflixa, że otrzymał ode mnie mocną 7

ocenił(a) film na 6
Seblo7

Zwykle produkcje Netflix to okropne szmiry a ten trzyma poziom.

ocenił(a) film na 4
theart

W sumie to zdanie jest poprawnie napisane, tylko przekazuje nie to, co chciałeś przekazać ;) Bo fakt, Netflix ma szmiry, a ten film trzyma poziom i jest równie gówniany.

ocenił(a) film na 7
Chomone

oszczędził mi Pan napisania tego samego własnymi słowami :)
aaaaa i tak dam upust;

Dobry koncept filmu zostaje niedoceniony przez rozkapryszonych widzów. Tych wymagających wyjaśnienia wszystkiego, patrzenia na wszystko jako widz wszechwiedzący.
Tu katastrofa przedstawiona jest z perspektywy jednostki, zwykłego cywila - i koniec, to nasz koncept. Nie dostajemy wielowątkowej fabuły prowadzonej równolegle ze sztabu dowodzenia (wyjaśnienia) i z miejsca konfrontacji z żywiołem (akcja).
Miast skupiać się na dochodzeniu czynników i natury kataklizmu zaleca się przyjąć obecny stan rzeczy i skupić na prawdziwej istocie filmu. Być myślami z bohaterami. Bo istotą jest właśnie motyw podróży, relacje między zięciem i teściem. Dogryzanie się z upływem czasu i dowodzenie wzajemnych wartości w trudnych momentach.
Ogarnęła mnie ulga, kiedy dobiegł koniec filmu a w końcówce nie starano się na siłę wytłumaczyć kontekstu zdarzeń. Dobry klimat przez cały seans i rozsądnie dawkowane napięcie. Winszuję reżyserowi dobrego gustu.

ocenił(a) film na 5
Erdorado

film fajny ale brakuje tego zakończenia, zostajemy z samymi pytaniami, co sie stało? i dlaczego? te pytania nie sa najważniejsze i nie trzeba na nie odpowiadać, taka tajemnica nie jest zła, ALE co z głównymi bohaterami? przeżyli czy zginęli? można zrobić fajne zakonczenie bez zdradzania tajemnic, np chmura ich dogania i giną, lub przeskok w stylu rok później i pokazac ze żyją gdzies na zadupiu lub ze dotarli do jakiejs osady, bazy czy innej koloni i tam zyja.

ocenił(a) film na 3
Chomone

Z fajnego tematu wyszło egzystencjalne, pełne niejasności i niedopowiedzeń słabe i mierne coś bez ładu i składu. Film idealny dla bujających w egzystencjalnych urojeniach pseudoartystów lubujących się w twórczości, która nie potrafi stworzyć ciekawej historii od początku do końca więc nie mając pomysłu na puentę i zakończenie lub fabułę skleja wątki z różnych filmów z rynku lub wrzuca niedopowiedzenia, nie kończy historii i przedstawia to jako przejaw wielkiego artyzmu gdy w istocie jest zwyczajnym brakiem pomysłu na całość. Słaby film. Nie da się przy nim odpocząć po ciężkim dniu pracy czy w weekend. Świetny jeżeli grupa eterycznych ludzi chce się pomądrzyć i podyskutować w klubie dyskusyjnym.

NijakiKrytyk

Pełna zgoda. Trzy podejścia robiłem i odpadałem z nudów, a nie dlatego,że nie było wybuchów.

ocenił(a) film na 10
DrDaneeka

Nie musisz się chwalić swoim upośledzeniem publicznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones