PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803181}
5,2 22 775
ocen
5,2 10 1 22775
How It Ends
powrót do forum filmu How It Ends

Świetne kino drogi, trochę survivalu, analizy ludzkich zachowań i szczypta apokalipsy. Piękne ujęcia, opustoszałe autostrady i pola.

Jednak wiele rzeczy ten film pozostawia w sferze domysłów, czy to wojna? Czy to kosmici? Katastrofa naturalna? Na to mogło by wskazywać zniszczenie Seattle , choć miasto wygląda jak po przejściu fali uderzeniowej z atomówki niż z wybuchu wulkanu. Skoro to wulkan, to skąd dziwne burze, skąd w środku pola rozbity wojskowy transport kolejowy? Jeśli to katastrofa naturalna to czemu prądu nie ma nigdzie, nikt nic nie wie, zero komunikatów rządowych? A jednocześnie widzimy myśliwce F22 w mieście...A zakończenie to już w ogóle , ten film mógłby być dobrym wstępem do świetnego serialu, a tak to przez półtorej godziny niewiele się dowiadujemy. Mimo to polecam, mało jest filmów podejmujących taką tematykę, a szkoda.

ocenił(a) film na 2
radzix84

Mnie osobiście film nie przypadł do gustu, chociaż lubię takie tematy, ale masz rację że gdyby pozbyć się niektórych niepotrzebnych wątków i skrócić film to mógłby to być dobry wstęp do serialu:)

ocenił(a) film na 7
radzix84

mi sie tez podobał nie to co Annihilacja czy ostatnio Ciche miejsce

ocenił(a) film na 7
radzix84

Również bardzo podobały mi się te niedopowiedzenia. Na moje oko to doszło do nagłego wybuchu wojny z użyciem technologii HAARP, która pozwala wpływać na pogodę i wywoływać anomalie klimatyczne. Bardzo ciekawy temat i polecam poczytać o tym. Jest to fascynujące, a jednocześnie przerażające, zwłaszcza jak się doczyta, na co jeszcze ta broń może mieć wpływ...

ocenił(a) film na 9
slawmm

Oglądając film też miałam wrażenie że przyczyną był HAARP

radzix84

"ten film mógłby być dobrym wstępem do świetnego serialu, a tak to przez półtorej godziny niewiele się dowiadujemy"

"mało jest filmów podejmujących taką tematykę" - taką czyli jaką? Film jest w zasadzie nie wiadomo o czym. Dopóki trwa to jako tako daje się go oglądać, takie 6/10 ale to zakończenie to jakaś kpina. Nie wiem gdzie w tym geniusz - ot, lenistwo twórców.

radzix84

To jak jest przedstawiony film jest doskonałym sposobem na ukazanie jak by naprawdę wyglądała taka sytuacja. Zwykli obywatele domyślają się nie wiadomo czego, wpadają w panikę, kto silniejszy ten lepszy. Nagle ludzkość wraca do stanu sprzed epoki internetu. Ogólnie ciekawy film i mimo braku oczywistych odpowiedzi to jego uniwersalizm jest zaletą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones