PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302303}

Historia świętej Rity

Rita da Cascia
7,2 1 113
ocen
7,2 10 1 1113
Historia świętej Rity
powrót do forum filmu Historia świętej Rity

BARDZO POLECAM WSZYSTKIM TEN FILM!NIE WIEM DOKŁADNIE JAK GO OPISAĆ,AŻ TAKIE EMOCJE U MNIE WYWOŁAŁ,ALE OGÓLNIE TO JEST FANTASTYCZNY. IDEALNY ZARÓWNO DLA OSÓB WIERZĄCYCH, ATEISTÓW, SCEPTYKÓW CZY MIŁOŚNIKÓW FILMÓW KOSTIUMOWYCH.JA JAKO OSOBA WIERZĄCA OGLĄDAŁAM GO Z ZAPARTYM TCHEM,BO UKAZUJE ON DZIEJE RITY NIE JAKO ŚWIĘTEJ-IDEALNEJ,ALE OSOBY TAKIEJ JAK KAŻDY Z NAS,KTÓRA TEŻ NIE ZAWSZE WIE CO ZROBIĆ W DANEJ SYTUACJI,KTÓRA POPEŁNIA BŁĘDY ITP.FILM POKAZUJE JAK PODNIEŚĆ SIĘ Z NAJWIĘKSZYCH UPADKÓW I JAK WIELKA I NIEOCENIONA JEST WE WSZYSTKIM CO CZYNIMY ŁASKA BOGA NAJWYŻSZEGO, KTÓRY LITUJE SIĘ NAD WSZYSTKIMI JEGO UKOCHANYMI DZIEĆMI.A PRZECIEŻ JESTEŚMY NICZYM,TYLKO MARNYM PROCHEM,KTÓRY BEZ BOGA NIC NIE MOŻE I NIE ZNACZY.WYSTARCZY TYLKO O POMOC PROSIĆ I BYĆ POKORNYM WE WSZYSTKIM I ZAWIERZYĆ BOGU CAŁKOWICIE.

aniuta1984

Wbrew temu co można sądzić po wypowiedzi aniuta1984 "Historia Świętej Rity" to po prostu bardzo porządny film biograficzny z wątkiem religijnym w tle :)

Hochimasaki

"Historia Świętej Rity" może nie tak biograficzna, bo z przekłamaniami, ale do obejrzenia :P

karok47

Nie tyle z przekłamaniami co opierająca się chyba na innym żywocie świętej niż reszta filmów/książek.

blady_chris

A nie ma czegoś takiego jak "oficjalna biografia" świętych? ;P

kwarecki

Teoretycznie jest, ale nie jest to prawda objawiona :)

bonanza1911

No bo jeżeli chodzi o prawdzią historie - są 3 prawdy:
moja prawda
Twoja prawda
g***o prawda :)

kwarecki

Oficjalne biografie "świętych" bywają wielce zaskakujące. :)

Hochimasaki

No to obejrzę - bo wypo.... aniuty1984 skutecznie mnie odstraszyły.

aniuta1984

Zdecydowanie zgadzam się z tą opinią.
Gorąco polecam ten film każdemu. Jeśli ma się w sobie choć odrobinę wrażliwości, to można się przy nim nieźle wzruszyć.
Nie można jednak tego filmu nazwać biograficznym. Niektóre fakty na potrzeby filmu zostały zmienione, np. sposób traktowania Rity przez Paolo.
Na pewno po obejrzeniu tego filmu nasuną się refleksje dotyczące własnego życia i postępowania.
Ja z pewnością jeszcze długo pozostanę pod jego wpływem.

ocenił(a) film na 10
ziomalesko

bardoz dobry film dobrze ze produkcji włoskiej w prawdziwie chrześcijańskim kraju potrafili zrobić wzruszający i wciągający film bez zbędnych scen np sexu, gdyby to USA robili ten film do by sie rypali w filmie non stop i to by było najważniejsze.

aniuta1984

Zgadzam się z tobą :):) Świetnie napisałaś swoją opinię :)

ocenił(a) film na 8
aniuta1984

Dokladnie :) swietny i wzruszajacy film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones