PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204582}

Historia świętego Antoniego

Sant'Antonio di Padova
7,5 296
ocen
7,5 10 1 296
Historia świętego Antoniego
powrót do forum filmu Historia świętego Antoniego

O młodości Antoniego a właściwie Fernando Martinsa de Bulhões wiadomo niewiele a mimo to film "podważa" większość faktów. Żeby urozmaicić historię dodano rywalizację o kobietę, zabójstwo i pokutę czyli fabułę znaną z "Misji". Jeśli chodzi już o samo życie świętego, cóż, katolicki etos całkowitej pokory nie przemawia do mnie, a główny aktor mi tej postawy nie przybliża.

_Andrzej_

Do takich filmów trzeba mieć duży dystans, jeśli chodzi o przekaz faktów. One mają pobudzać wiarę, ocieplać serce- tego nie mógłby dokonać wierny, suchy dokument. To film także o przyjaźni, może nie istniejącej w historii św. Antoniego, lecz bardzo ciepłej i zabawnej. Wielki plus za poczucie humoru. O dziwo, nie ma tam żadnych absurdów, jakich mnóstwo w innych filmach o tematyce religijnej.

ocenił(a) film na 5
_Andrzej_

Im więcej mnie łechczecie, tym mniej strzelam fochów. Im mniej mądrych zgromadzę, tym więcej własną mądrością zdziałam. Oj, lubię takich świętych. Film na piątkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones