PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596586}
2,7 1 895
ocen
2,7 10 1 1895
Hellraiser: Revelations
powrót do forum filmu Hellraiser: Revelations

Zamiast planowanego remake'u - kolejny sequel, jeszcze bardziej szkaradny i durny, niż poprzednie. Fabuła gęsto usiana nonsensami, aktorstwo - przestraszne (widocznie twórcy stwierdzili, że jak horror, to pod każdym względem), a nudą zaczyna wiać już w trakcie pierwszych scen. Ponadto jest to pierwszy "Hellraiser" bez Douga Bradleya w roli Pinheada - zastępujący go Stephan Smith Collins sili się jak może, aby wypaść przerażająco i demonicznie, ale efekt jest po prostu komiczny. Na szczęście rzecz trwa niewiele ponad godzinę, bo zapewniam Was, że jest to seans, przez który naprawdę ciężko przebrnąć, a wielu zapewne - podobnie jak ja - nie będzie chciało w to uwierzyć na słowo. Z czystym sumieniem daję "pałę", bo podporządkowane do tej oceny określenie "nieporozumienie" najlepiej oddaje charakter tego, czym jest w istocie "Revelations". Nic więcej, jak żałosny jęk agonalny serii, która w swych początkach była jedną z najbardziej ekscytujących w świecie horroru. Na miejscu reżysera sam bym się podwiesił ze wstydu na hakach i został tak, aby zdychać z upływu krwi.

ocenił(a) film na 1
Caligula

Nikt chyba, tak jak Ty nie potrafi odwieść zbłąkanej owieczki od zapuszczenia się w dolinę cieni;-) Jak byś mógł to naprowadź mnie na właściwą ścieżkę, która z kontynuacji dzieła Barkera według Ciebie jest najbardziej warta uwagi(nie średnia) pomiń przy tym 2 i 3 ponieważ jeszcze mnie siedzenie swędzi od podcierania się nimi.

ocenił(a) film na 1
jeti

Hmm, najlepszy z sequeli to jak dla mnie "dwójka", choć to oczywiście kwestia gustu. Powyżej trzeciej zaś..., no to jedynie część czwarta jeszcze ujdzie, później jest już tylko gorzej. Istnieją tacy, którym podobała się np. "piątka", ja jednak do nich nie należę. Jak więc widać, wyboru wielkiego nie ma, niestety.

Caligula

Istnieją też tacy, którym podobała się i 6. Choć jak go obejrzałem ponownie w TV to zweryfikowałem swoje odczucia. Zresztą rzeczywiście trzeba chyba rozgraniczać tą serię na 2 kwadrologie.

Obejrze z ciekawości to. Czasem dobrze jest zobaczyć coś bardzo złego.

shamar

Święte słowa.. czasem dobrze jest zobaczyć coś bardzo złego, by docenić coś naprawdę dobrego :)
Cały film to gniot i kaszana w najlepszym wydaniu ;) Przez 45 minut krzyczą, piszczą, jęczą i cedzą przez zęby coś, co powinno zakończyć się już w 1 minucie tego "filmu".
Gdyby można dałabym -10/10, a tak TYLKO 1/10 :)

shamar

Bez przesady, 6 to strawny jeszcze film, ostatni zresztą w tej serii. Odcinki 2-6 spokojnie można zaliczyć choć wiadomo, do jedynki żadna nie ma startu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones