PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=142402}

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter and the Half-Blood Prince
7,5 317 525
ocen
7,5 10 1 317525
6,1 29
ocen krytyków
Harry Potter i Książę Półkrwi
powrót do forum filmu Harry Potter i Książę Półkrwi

Od razu zaznaczę, że nie czytałem tego tomu książki i domyślam się, że wiele scen zostało pominiętych. Jednak oceniając sam film pozostawia on niesamowite wrażenie, jest bardzo mroczny i moim zdaniem sceny miłosne dobrze kontrastują tutaj z bardzo ciemną rzeczywistością. W końcu głowni bohaterowie też dojrzewają, a takie sceny jak Harrego z Hermioną w połączeniu z magią potrafią poruszyć. Muzyka, która towarzyszy tej scenie oraz misji Malfoya, to jest absolutny majstersztyk i topka. Scena Harrego i Malfoya w toalecie też jest jedną z najlepszych, gdzie zaczynamy zastanawiać się, czy nie współczuć Drakonowi. Ogółem „Książę półkrwi” jest świetnym łącznikiem między wcześniejszymi „radosnymi” latami i ostateczną bitwą w części 7.  W przeciwieństwie do większości osób dla mnie najlepsza odsłona filmowa, co nie znaczy że najwierniejsza adaptacja książki.

ocenił(a) film na 7
arti_sowinski

Myślę tak samo jeśli chodzi o muzykę, Nicholas Hooper wspiął się chyba na wyżyny swoich umiejętności, na mnie największe wrażenie zrobiła scena początkowa z logiem Warner Bros, tytułem i to wszystko w połączeniu ze świetnym utworem "Opening"

użytkownik usunięty
arti_sowinski

We wszystkich częściach muzyka jest przepiękna i niepowtarzalna. Mogłabym słuchać jej godzinami. W ogóle nie starzeje się,bo jest ponadczasowa. Do tego jeszcze jak ktoś napisał wyżej,mroczny wstęp z logiem Warner Bros,który nadaje odpowiedni klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones