PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=142402}

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter and the Half-Blood Prince
7,5 317 525
ocen
7,5 10 1 317525
6,1 29
ocen krytyków
Harry Potter i Książę Półkrwi
powrót do forum filmu Harry Potter i Książę Półkrwi

Co wy na TO!!!!

ocenił(a) film na 6

wpadła mi do głowy pewna błyskotliwa myśl.
1.Zgodzicie się z mną, że Dumbledore jest gejem (sama Rowling tak oznajmiła)
2. Dumbledore uknuł nijako to żeby Harry poświęcił życie (ofiarował je), bo tylko tak mógł zniszczyć ostań z Horkruksów, który scalił się z jego duszą.
3. Harry trafił po rzekomej śmierci wprost na King's Cross (tak przynajmniej uważał Harry) wprost w objęcia Starego Dumbledore'a i to nagi.
4. Wniosek:
Stary Dumledore (gej)+ nagi Harry(który trafia tam zgodnie z planem Dumbledore'a)+są tylko oni= myślę, że coś więcej niż tylko zbieg okoliczności

Dumbledore miał łeb, nieprawdaż!

_Phoenix_

Cóż, gratuluję bogatej wyobraźni^^ Chociaż ten spisek mógł być prawdopodoby... xD

Wampiratka

haha xD
to jak ja dowiedziałam się, że JKR powiedziała, że Drops był gejem miałam niezłe polewki przy czytaniu tego fragmentu:

- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam.
- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian? - Snape wytrzeszczył oczy na Dumbledore'a, a Harry spodziewał się, że zaprotestuje, ale po długiej chwili powiedział - Wszystko.

i tu moja wyobraźnia pogalopowała :lol:

Szyszka_11

<lol2>
Ale wy macie super wyobraźnie...
W sumie to mogło by tak być no ale oni tylko tam rozmawiali co nie xP

Emily_Wendy

:P to co napisane to znamy a reszty musimy się domyślać :D

Szyszka_11

Ej, nie galopujcie, bo jeszcze zabronią HP jak teletubisiów ; ]

ocenił(a) film na 6
_Phoenix_

Mnie zastanawia dialog z filmu HP 6 w retrospekcji między Dumbledorem a młodym Voldemortem:

-Kim pan jest?
+Jestem taki jak ty , Tom.
+Jestem inny.
-Niech pan to udowodni.
+Chyba coś chce się wydostać z twojej szafy , Tom.

Jak powszechnie wiadomo na coming out mówi się "wyjść z szafy".Pewnie mocno nadinterpretuje tę scenę ,ale może jednak Voldemort też był gejem ?

ocenił(a) film na 4
kamil665544

Może i był gejem...chociaż tak naprawdę, to chyba Voldemorta bardziej określiłabym jako aseksualnego (?). Prawdopodobnie jego jedynym pożądaniem była władza i zło, nie inny człowiek. Co do tej sceny - chyba taki sam dialog był w książce, więc może i Rowling chciała coś dodatkowo przekazać. Z drugiej strony - jest to książka jednak dla dzieci, w scenie tej jest 11-letni chłopiec - dla niego seksualność jest jeszcze czymś nieistotnym, więc nie wiem, czy w tym momencie drugie dno byłoby tak bardzo istotne. Dumbledore jest taki jak on - inny niż mugole ponieważ jest czarodziejem, a w szafie były skradzione rzeczy, na które Dumbledore zwrócił uwagę - wszystko pasuje do jednowymiarowości tej sceny. Ale któż broni nam nadinterpretować:)

ocenił(a) film na 10
shefali_dream

A mi obiło się coś o uszy, że Voldemort potrafił pożądać drugą osobę (czyt.kobietę) pod względem fizycznym. Czyli wiadomo o co chodzi, natomiast nie potrafił kochać, okazywać uczuć i nie wiedział co to miłość. Jednak ten pociąg fizyczny mógł czuć. To zostało wywnioskowane bodajże z rozmowy Pottera i Voldemorta na cmentarzu po jego wielkim powrocie. Więc jego pożądaniem mógł być inny człowiek, ale tylko w jeden sposób... Ale jego orientacja to jest taka kwestia nierozwiązana.

LancelotDuLac

Wy naprawdę rozmawiacie o orientacji seksualnej Voldemorta?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones