PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95349}

Harpia

Harpya
7,0 373
oceny
7,0 10 1 373
Harpia
powrót do forum filmu Harpia

Harpia. 9/10

ocenił(a) film na 9

Bardzo lubię ten animowany miks horroru i czarnej komedii. Opowiastka o pewnym mężczyźnie, który ratuje od uduszenia przy fontannie harpię, po czym zabiera ją do mieszkania. Duży błąd z jego strony, gdyż harpia (kobieco-ptasia hybryda) ma nienasycony apetyt. Porywa mu jedzenie, zjada papugę, w końcu pożera nogi swojego opiekuna. Mężczyźnie udaje się jednak wymknąć z miejsca zamieszkania...

"Harpia" to autentycznie mroczny i surrealistyczny krótki metraż, który powinien przypaść do gustu wielbicielom "Eraserhead" Davida Lyncha czy dziwacznym filmom animowanym Jana Svankmajera. Pamiętam że kiedyś go oglądałem, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć gdzie i w jakich okolicznościach. Tak czy owak to film animowany z aktorami, który zostaje w pamięci na długo. Sama kreatura przypomina nieco Klausa Kinskiego z biustem. :-)

khanate

Cały seans się uśmiechałam. :-) Piękne, oryginalne i niepokojące.

ocenił(a) film na 9
szerry

Wiedziałem że "Harpia" przypadnie Ci do gustu. Aż chcę się sprawdzić inne aktorskie animacje belgijskiego twórcy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones