PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849941}
8,6 9 159
ocen
8,6 10 1 9159
7,8 5
ocen krytyków
Hamilton
powrót do forum filmu Hamilton

Nie dla każdego

ocenił(a) film na 9

Jak ktoś jest fanem ,,miuzikali" to pozycja obowiązkowa. Perfekcyjna, brawurowa realizacja ze świetnymi aktorstwem, porywającymi piosenkami.
Jak ktoś nie przepada za śpiewanym teatrem- tak jak ja, można obejrzeć z ciekawości, warto, bo w swym gatunku na pewno top topów. Mała dygresja - żeby w pełni ,,poczuć" ten spektakl to nieodzowna jest b. dobra znajomość angielskiego i trochę wiedzy o powstaniu USA. Ja obejrzałem z napisami i wiem że coś mi umkneło, co sprawia że nie potrafię się tym zachwycać tak jak niektórzy. No ale może po prostu nie jestem fanem miusicali. Niemniej myślę że każdy kto chce być zaznajomiony ze współczesną kulturą powinien zobaczyć Hamiltona bo to dzieło w swojej bańce wybitne. Ale rozumiem że nie dla każdego . Ja oglądałem w gronie znajomych i część stwierdziła że to nudne i za długie.

lornemalwo

Dla mnie nie do strawienia.Sam nie do konca cie przekonal a oceniles na rewelacyjny?

ocenił(a) film na 9
aronn

W swojej kategorii jest rewelacyjny. Stąd taka ocena. Opery też nie trawię, bo to dla mnie sztuka ,,za wysoka", ale nigdy bym nie powiedział że to głupie , dziwaczne i niepotrzebne. Oglądając Hamiltona miałem poczucie że obcuję z czymś wybitnym i wyjątkowym, czego nie jestem w stanie docenić. Rzadko mi się to zdarza. Chyba tylko filmy Tarkowskiego wywołują u mnie podobne uczucie.

lornemalwo

Doceniam sposób oceniania, gdy tylu ludzi myli "dobry" z "pasuje do mojego gustu/poziomu"

lornemalwo

Mnie już zaczął nudzić przy drugiej piosence. Puściłem z angielskimi napisami, ale czuję, że wiele treści mi umyka, bo nawet jeśli nie rozumiem tylko co 30 słowa, to nieznajomość kontekstu i specyficzna (męcząca dla mnie) narracja, powodują, że wiem z tego tylko to, że śpiewają coś o niewolnictwie i królu Jerzym III (to chyba ten z 4. części Piratów z Karaibów?). Jeśli cały film, to teatralny musical, to na pewno nie dam rady obejrzeć. Teraz zatrzymałem po pierwszej piosence Jerzego III.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones