PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849941}
8,6 9 159
ocen
8,6 10 1 9159
7,8 5
ocen krytyków
Hamilton
powrót do forum filmu Hamilton

Ciekawe czy skorzystają z tłumaczenia Pani Doroty Kozielskiej, czyli Studia Accantus, bo według mnie mają oni najlepsze tłumaczenia, nie tylko Hamiltona. Zdecydowanie powinni tak zrobić, bo tłumaczenie piosenek na napisy przez polskich dystrybutorów jest w niektórych filmach bardzo złe, a szczególnie w "Greatest Showman".

ocenił(a) film na 10
LeSzifre

Byłoby wspaniale! Jednakże w to wątpię. Bardzo współczuję osobie/osobom, które będą zajmować się tym tłumaczeniem, bo w przypadku tego musicalu, jest to wielkie wyzwanie.

ocenił(a) film na 9
LeSzifre

Nawet nie wiedziałem, że D+ ma polskie napisy. W każdym razie to tłumaczenie jest tylko podróbą oryginału i sporo ginie w tłumaczeniu.

ocenił(a) film na 10
LeSzifre

Błagam z całego serca, żeby tego nie zrobili. Tłumaczenia Pani Kozielskiej są w porządku do luźnych coverów z accantusa, jako własna interpretacja ale na pewno nie jako oficjalne tłumaczenie.

Siaice - na pewnym portalu od dłuższego czasu jest pirackie nagrania Hamiltona - ktoś nagrał będąc na spektaklu i zrobili do tego polskie napisy, które moim zdaniem jest bardzo dobre i takie mogłoby wylądować na Disney+.

ocenił(a) film na 10
krzysieksoko

Mogłbyś dać jakiś namiar na ten plik z napisami np na pw?

ocenił(a) film na 10
pjsus722

Jasne, ale musisz pierwszy coś do mnie napisać bo nie mam możliwości wysyłania wiadomości.

krzysieksoko

Czy ja również mógłbym prosić o plik tekstowy z tymi polskimi napisami?

krzysieksoko

Czy mogłabym prosić o namiar na plik z napisami do Hamiltona. Bardzo proszę

Ania_M_S

Już znalezione i działające. Podsyłam link (należy usunąć wszystkie spacje): htt ps :/ /ww w.nap iprojek t.p l/ napisy 1,1,1-dl a-57633-Ha milton-(202 0)

xobevil

dzięki bardzo!!

xobevil

bardzo dziękuję :)

xobevil

Link nie działa, można prosić o inny? Byłbym wdzięczny :D

Markizol89

Link nadal działa, tak jak autor napisał, należy usunąć WSZYSTKIE spacje

ocenił(a) film na 9
xobevil

Też bym poprosił o nowy link :D

Wellteh

Link nadal działa, tak jak autor napisał, należy usunąć WSZYSTKIE spacje

ocenił(a) film na 9
krzysieksoko

Co do tłumaczenia Pani Kozielskiej to się w pełni zgadzam. Jeżeli chodzi o covery na Accantusie to są spoko ale to raczej nie pasuje na oficjalne tłumaczenie

ocenił(a) film na 9
krzysieksoko

A co do napisów to na pewnej stronie – adc (możliwe że napisałem od tyłu :/) już od dawna jest dostępne nagranie (co prawda w nie najlepszej jakości) z napisami które może wspaniałe nie są ale jeżeli ktoś nie zna angielskiego to mogą mu starczyć

KIRIS222

Podobno jest wyraźniejsza wersja na tej samej stronie, w której "Młody chłopak, gimnazjalista, zakłada bank" :o

krzysieksoko

również bardzo bym prosił o napisy. od trzech dni internet przeszukuje żeby móc w końcu obejrzeć i nic :( @krzysieksoko dodałem Cie do znajomych bo nie moge napisać tak po prostu

ocenił(a) film na 10
Aeluin

ht tps://chom ikuj.pl/wojciagn/ Hamilton+(2020)/Hamilton+(2020)+1080p/Hamilton.2020.1080p.WEBRip.x264.AAC5.1-*5b YTS.MX*5d,7321637325.txt

ocenił(a) film na 10
WlodekLenin

nie ma za co

WlodekLenin

Przepięknie dziękuję!

ocenił(a) film na 10
krzysieksoko

Oczywiście, że tłumaczenie Accantusa nie przejdzie jako oficjalne; na 99% to oficjalne będzie dużo słabsze, sztywne, może oddające treść (choć i tak wątpię, bo obstawiam, że dosłowność będzie dla tłumaczy wartością nadrzędną, a asylabizm normalnością), ale zupełnie nie oddające rytmu i tempa. Accantus (D.K) tłumaczy piosenki w sposób, który umyka większości pracowników platform streamingowych i kin: równowaga pomiędzy treścią, a tempem. W skrócie: Accantus przekłada teksty utworów w sposób, który pozwala je przeczytać, zaśpiewać i zrozumieć treść. Patrząc jednowymiarowo (idealne tłumaczenie treści) można stracić dużo więcej niż zyskać.

LeSzifre

Przecież ich tłumaczenia czasem totalnie zniekształcają treść

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones