PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433939}

Gwiazdy na ziemi

Taare Zameen Par
7,9 4 395
ocen
7,9 10 1 4395
4,5 2
oceny krytyków
Gwiazdy na ziemi
powrót do forum filmu Gwiazdy na ziemi

Wzruszający 

ocenił(a) film na 10

Właśnie skończyłam oglądać- jeszcze oczy spłakane ;) Film mega wzruszający- nie tkliwy na
zasadzie on kocha ją a ona jest przeznaczona komuś innemu, jak to jest w większości filmów bolly
(które na marginesie też lubię szczeg te z SRK ;D ) Zupełnie inna tematyka; lubię filmy które
opowiadają o konkretnym problemie czy chorobie. Wg mnie pan Aamir spisał się naprawdę na
najwyższą notę ;) A chłopiec grał naprawdę dobrze, tak jakoś naturalnie... Aamir wprowadził do filmu
mnóstwo pozytywnej energii ;) Ani przez chwilę się nie nudziłam ;) Wgl jakoś szybko mi zleciał czas
mimo że to ponad 2 godz... Nie odczułam ani trochę ;) To chyba mój pierwszy film z tym aktorem ;)
Wcześniej oglądałam głównie innego pana Khana ;) Oczywiście ShahRukha ;)
Jestem pod dużym wrażeniem i szczerze polecam ;)

PS Oczywiście powrót gwarantowany ;D

ocenił(a) film na 9
Malvishia

Cóż, niby się z Tobą zgadzam, jednak srogo zawiodła mnie końcówka omawianego filmu....

Film faktycznie, ogląda się miło i z zaciekawieniem. Zwróciłem uwagę na np. niekonwencjonalne przedstawienie wyobraźni chłopca - szalenie oryginalne i wymowne, a zarazem artystyczne i dosłowne (mam na myśli wstawki z animacją komputerową).
I wszystko to układa się w film, któremu po ok. 2h oglądania miałem ochotę wystawić notę 10/10.

Niestety nadszedł czas zakończenia filmu z głupawym happy endem (których w większości nie cierpię - stąd moja awersja do gro produkcji amerykańskich). Cóż zakończenie banalne, naiwne i totalnie nie realne. Zakończenie w typowo amerykańskim stylu (tylko tam zazwyczaj trzepocze jankeska flaga w akompaniamencie doniosłej muzyki, ewentualnie przemówienia prezydenta...) Nie chcę zdradzać fabuły dlatego nie będę rozpisywał się nad płycizną owego zakończenia.

Dlatego też ocenę obniżam z 10 na 9. Film jednakże gorąco polecam - naprawdę ciekawa historia przedstawiona w fajny sposób, świetne aktorstwo, GENIALNA ścieżka dźwiękowa - prawie arcydzieło.
I tylko gdyby nie ta końcówka...

ocenił(a) film na 8
stasiuvino

Zakończenie było sympatyczne. Takie pozytywne. Mnie osobiście utwierdziło w fakcie, że dziecko, dla którego pozornie nie ma już ratunku i przyszłości, może stać się szczęśliwe.

użytkownik usunięty
stasiuvino

Zgadzam się z Tobą. Happy end mógłby być, ale o te parę deko cukru było za dużo i to przesłodzenie popsuło mi odrobinę końcówkę.
Pozdrawiam

Malvishia

Przez ostatnie 10 minut filmu łzy leciały mi przez cały czas, mam całe oczy czerwone.
Już po "3 Idiots" doceniłam sztukę Aamira, a ten film potwierdził to jeszcze bardziej.

Niesamowita gra aktorska, cała fabuła jest ciekawa i te ponad 2 godz. szybko zleciały.
Końcówkę uważam za realną - wszystko zależy od tego jak patrzysz na świat.

Każdy z nas jest diamentem :)

ocenił(a) film na 9
PRZYGODA

"Końcówkę uważam za realną - wszystko zależy od tego jak patrzysz na świat"

Realnie, zdecydowanie realnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones