PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809630}
8,2 224 670
ocen
8,2 10 1 224670
7,0 54
oceny krytyków
Green Book
powrót do forum filmu Green Book

Czy tylko ja tutaj widze podobieństwo do Nietykalnych? Oczywiście w odwróconych rolach.

ocenił(a) film na 9
Mikuu

dokładnie - taka sama myśl mnie naszła

ocenił(a) film na 8
Mikuu

Zgadzam się. Bardzo podobne filmy.

ocenił(a) film na 8
Mikuu

w nietykalnych obaj bohaterowie byli bialymi francuzami, a tutaj mamy 2 zupelnie inne srodowiska

ocenił(a) film na 5
MakoR

Że co niby?

RAC_79

Czarnoskóry został dobrany na potrzeby filmu, bo w rzeczywistości obaj główni bohaterowie mieli białą karnację. O to chodzi.

ocenił(a) film na 5
perun_6

Dobrze zrobili, inaczej film nie odniósłby takiego sukcesu.

MakoR

Był z pochodzenia egipcjalninem narodowości francusiej, lecz miał białą karnację skóry, to fakt.

ocenił(a) film na 8
perun_6

czyli byli bialymi francuzami jak powiedzialem na poczatku

Mikuu

Chciałbym zauważyć jeden szczegół. W tej historii autentycznie biały pracował dla czarnego. W przypadku "Nietytkalnych" czarnoskóry aktor został dobrany na potrzeby filmu bo w autentycznej historii było inaczej. Był bodajże egipcjaninem i miał białą karnację skóry. Zresztą na koniec filmu są pokazani autentyczni bohaterowie tamtej opowieści.

ocenił(a) film na 8
Mikuu

oba filmy, zarówno Nietykalni jak i Green Book są warte obejrzenia. Niby podobne a jednak różne. Dla mnie ważne, że poruszają tematy stereotypów, tak zagnieżdżonych w naszych głowach. Dla mnie mocno na plus

ocenił(a) film na 10
natulus12

Obejrzałem wczoraj i jest lepszy niż nietykalni , Viggo rozwala system , aktor 1 klasa ! Świetny film , trzeba koniecznie obejrzeć i powiem wam że jest długi a i tak się zdziwiłem że jak to JUŻ KONIEC ? :)

ocenił(a) film na 7
Mikuu

Mi też się skojarzyło z Nietykalnymi

ocenił(a) film na 7
Mikuu

Tak jest podobieństwo.Jednak,Nietykalni są znacznie lepszym filmem.

Mikuu

Żadnego. Chociaż nie, jedno jest: Jeden aktor jest czarny a drugi biały, tyle.

ocenił(a) film na 6
Mikuu

Mam nadzieję, że tego żałosnego lewaka, Muszyńskiego, wreszcie usuniecie z redakcji, bo od 10 lat sama jakość techoczna zmieniła się w coś gorszego do Discopolo połączone z Wp. Technicznie ten portal nie przypomina tego sprzed kilkunastu lat. Już nawet nie chodzi mi o zasr.wanie wszystkiego reklamami. A ten film wygląda mi na samobiczowanie się twórców "Nietykalnych", dużo lepszych, bo nie tak politycznie poprawnych lecz szczerych, przed tzw. "międzynarodową opinią publiczną". Bo jak czarny może być służącym u - nawet inwalidy lecz białego?

Mikuu

Duże podobieństwo fabuły ale tez zawyżonej oceny, bo film nie jest zły, ale na pewno nie aż taki super

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones