PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459503}

Gra w ojca

Das Vaterspiel
6,4 26
ocen
6,4 10 1 26
Gra w ojca
powrót do forum filmu Gra w ojca

odpowiedź na to pytanie może być trudna, zwłaszcza, iż historia oraz nasze wewnętrzne odczucia są sprzeczne. co mówi na ten temat Michael Glawogger? nie jestem pewien, film nie jest lekki i nie jest też jednoznaczny i przejrzysty jak niektóre produkcje, gdzie przekaz jest wyłożony jak w podręczniku. i bardzo dobrze, bo może na to pytanie powinniśmy sobie sami odpowiedzieć. może wszystko co się dzieje na świecie, jest w jakimś sensie naturalne? ale czym w takim razie są wynaturzenia?
z historii "ratza" kramera można by wywnioskować, iż w naturze człowieka leżą zarówna przerażające instynktu prowadzące niektórych do zimnych mordów, ale są też uczucia takie jak wstręt do zbrodni i wyrzuty sumienia za własne czyny i to co jest najbardziej naturalne, to te sprzeczności, które nami targają, i to co dzieli ludzi, czyli przewaga zła lub dobra. bla bla bla, chyba nie jestem stworzony do interpretowania filmów, co? nie ważne musiałem coś w tej kwestii napisać i z radością przeczytam wasze interpretacje.
jeśli chodzi o formę film również łączy sprzeczności, od scen bardzo surowych i realistycznych, po hipnotyczne ujęcia podróży w śnieżycy i wstawiania fragmentów gry do scen z rzeczywistości.
fabuła jest bardzo oryginalna i ... skuteczna. mamy tu dwa główne watki dotyczące Ratza: jego gra w zabicie ojca, oraz jego spotkanie z domniemanym zbrodniarzem wojennym. do tego oglądamy na przemian wydarzenia z końca lat 50ych, z lat mniej więcej 90ych oraz dziejące sie współcześnie.
Film bardzo ciekawy, ale nie jest to kino rozrywkowe. 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones