PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660}

Gorączka

Heat
8,1 169 443
oceny
8,1 10 1 169443
8,5 35
ocen krytyków
Gorączka
powrót do forum filmu Gorączka

Czytałem trochę komentarzy i znaczna większość wypowiada się o tym filmie w samych superlatywach dlatego tym komentarzem pewnie rozjuszę sporo miłośników tego filmu. Długo zbierałem się do obejrzenia tego filmu, no ale w końcu dzisiaj zdecydowałem się go obejrzeć i jestem zaskoczony, tym jaki ten film jest... przeciętny.

Od filmów sensacyjnych (przynajmniej ja) oczekuje akcji, a gorączka pod tym względem filmu akcji w ogóle nie przypomina bo dłłuuży się niemiłosiernie. Ten prawie 3 godzinny film można by było spokojnie skrócić do 2 godzin. Pełno mega wydłużonych scen i dialogów bez których scenarzysta mógł by się spokojnie obejść.
Kolejna kwestia, której brakuje na pewno większości filmów akcji (jak nie wszystkich) to oczywiście realizm. Ktoś pisał o niesamowicie realnej scenie strzelaniny z policjantami na ulicy. Dla mnie ta scena jest po prostu śmieszna. Zgraja policjantów która nie może ustrzelić 3 bandytów... mimo że są otoczeni... Kilmer dostaje w głowę ale i tak jakimś CUDEM bo chyba inaczej tego nie można nazwać McCauley ucieka razem z nim przed policją i już po chwili mamy scenę jak to wyciągają kule Kilmerowi.
W tym filmie takich scen mamy PEŁNO. McCauley poszukuje policja w cały mieście ale co z tego on przechodzi z jednego miejsca w drugie i nikt nawet nie podejrzewa "a to ten gości co przed chwilą pokazywali go w wiadomościach".

Na szczęście w całym tym morzu nudy i absurdu znajduje się jedna dobra rzecz dla której na pewno warto obejrzeć ten film czyli doskonała gra Al Pacino i De Niro. W szczególności De Niro.

Moment. Policjanci nie mogą ustrzelić 3 gości bo Ci są dobrze wyszkoleni oraz uzbrojeni w karabiny maszynowe w centrum miasta. Policja kryła się za samochodami, strzelając często z pistoletów co było kiepska odpowiedzią! Grupa McCauleya gra o życie i łup, policja nie będzie przecież ryzykować strzelania na oślep gdzie ranni mogą zostac cywile. Kilmer dostaje w obojczyk nie głowe!!! Coś Ty oglądał ??? McCauley był znany nielicznym, a przemieszczał się w nocy, na wylot z miasta miał max 24h to nie tak jakby chodził na zakupy przez tydzień z ukradzioną forsą.
Film jest świetny bo dograny w prawie każdym szczególe. Obejrzyj jeszcze raz :)

użytkownik usunięty
rainbow_crabb

Z obojczykiem masz racje nie wiem czemu wydawała mi się że dostał w głowę :P Obejrzałem sobie tą scenę przed chwilą jeszcze raz. Nie będę się wykłócać w kwestii tego jakie wielkie szczęście mieli przestępcy że nie dosięgnął ich żaden pocisk z pistoletu tych ok.8-9 policjantów ale jedne z policjantów także dysponował bronią szturmową jak także Pacino (no i jeszcze tamten jeden który zginął od razu na początku strzelaniny). Tak czy inaczej policjant z m4 miał znacznie lepszą sytuacje od bandytów bo mógł skorzystać z ostrzału pozostałych policjantów i sam mięć ten odrobinę dłuższy moment na wycelowanie i oddanie celnego strzału. Dziwna jest scena kiedy to właśnie policjant z bronią szturmową trafia klienta w obojczyk bo w tym momencie miał praktycznie idealną sytuacje żeby po chwili ustrzelić samego MrCauleya który poszedł pomóc swojemu przyjacielowi. Scena ucieczki McCauleya i jego koleżki jest dla mnie dalej nierealna bo myślę że w tym momencie mieli by już na ogonie całą policje w LA i zdążyli by dojechać co najwyżej do najbliższego skrzyżowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones