PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31336}

Gorączka złota

The Gold Rush
7,8 12 173
oceny
7,8 10 1 12173
7,8 19
ocen krytyków
Gorączka złota
powrót do forum filmu Gorączka złota

Gorączka złota powszechnie uważana jest za najlepszy film Chaplina – jego swoiste opus magnum, w którym zawiera się cały jego stosunek do świata i który jest kwintesencją jego humoru. Sam reżyser ten właśnie film ze wszystkich swoich dokonań lubił najbardziej i miał ponoć u schyłku życia powiedzieć, że gdyby miał być zapamiętany jako twórca filmowy, to właśnie jako autor Gorączki złota. Czy jest to rzeczywiście najlepszy film Chaplina i słusznie zasługuje na miano bezdyskusyjnego arcydzieła – tu miałbym pewne wątpliwości, bo choć film wciąż świetnie sprawdza się jako komedia i nadal zachwyca niebywałym wyczuciem dramaturgicznym, to zachwycić się nim tak, jak np. Generałem czy Portierem z hotelu Atlantic jednak nie potrafię. Gorączka złota to jednakże film znakomity, zrealizowany po mistrzowsku i pełen wspaniale skonstruowanych scen, spośród których przynajmniej kilka zapisało się złotymi głoskami w historii kina.
Każdy, nawet ci, którzy filmu nie widzieli, kojarzy pewnie scenę, w której grany przez Chaplina tramp zjada na obiad ugotowanego buta, a sznurówki wciąga niczym makaron – mamy tu całego Chaplina, który najbardziej nawet dramatyczną sytuację potrafi opowiedzieć z typowym dla siebie humorem. A tego w Gorączce złota nie brakuje…
Więcej o filmie - http://czipsydwa.wordpress.com/2014/03/18/wszystkie-smaki-kina-85-goraczka-zlota -1925/

ocenił(a) film na 9
czipsy_dwa

bo ja wiem czy Gorączka złota jest powszechnie uznawana za najlepszy film Chaplina? nie ma chyba co do tego zgodności. zazwyczaj wymienia się kilka filmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones