PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5911}

Goście, goście

Les Visiteurs
7,0 100 789
ocen
7,0 10 1 100789
6,2 9
ocen krytyków
Goście, goście
powrót do forum filmu Goście, goście

Niech ktoś mi to wytłumaczy. Jacquouille jest często określany jako giermek, nawet na filmwebie. Tyle, że giermkowie wywodzili się zazwyczaj z tej samej wartwy społecznej (szlachty) co ich panowie, byli to młodzi chłopcy przyuczani do zostania rycerzem. Wydaje się więc mło prawdopodobne, by niepiśmienny, nieokrzesany prostak z gminu w dodatku w średnim wieku mógł być wzięty na giermka (Sancho Pansa się nie liczy)? Czy może moja wiedza o średniowieczu kuleje? Czy ktoś kto zna francuski może mi powiedzieć, czy w oryginale również Jacquouille jest nazywany giermkiem, czy po prostu sługą?

ocenił(a) film na 9
Mr_Alkochochlik

Nie zawsze giermek wywodzil się ze stanu szlacheckiego. Czasem był to sługa- coś jak Sancho Pansa u Don Kichota.

pejotl79

Sancho to specyficzny przykład, bo Don Kichot żył w świecie urojeń i jak wieśniaczkę Dulcyneę mógł widzieć damą tak i Pansa mógł dostąpić podobnej nobilitacji.

ocenił(a) film na 8
Mr_Alkochochlik

Ten film to komedia, a co za tym idzie zgodność z historią jest żadna, germek to tylko jeden z wielu przykładów

Sokowa_Ota

Dokładnie, jak ten tekst o hektarach lasów... Konsekwencją historyczną film nie emanuje, ale nie o to przecież w nim chodzi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones