PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5845}

Gliniarz

Un Flic
7,0 2 581
ocen
7,0 10 1 2581
6,3 6
ocen krytyków
Glina
powrót do forum filmu Glina

Planowałam Melville'a przerobić trochę później, ale TV zaskoczyła mnie seansem Gliniarza, więc skorzystałam z okazji. Nie wiem czy to dobry pomysł zaczynać czyjąś filmografię "od końca" (zapewne marny to pomysł), ale jestem usatysfakcjonowana i mam ochotę na więcej!
Delon to nie tylko piękna twarz, ale też świetny aktor, idealnie pasuje do takich ról. O ile pamiętam tylko raz mówi w filmie coś bardziej osobistego i jestem ciekawa jak to brzmiało po francusku. Po angielsku dali tak: "The only two feelings men give rise to are ambiguity and derision", po polsku to brzmiało "Glina ma tylko dwa uczucia dla ludzi: podejrzliwość i pogarda...pogarda" (coś w tym guście).
Zimne miasto, utrzymane w niebieskiej stylistyce, co jeszcze to podkreśla, oszczędni w słowach i gestach aktorzy, sporo scen nie przegadanych (wręcz bez żadnego słowa). Moja ulubione to napad na bank, w pociągu i ukaranie prostytutki na komisariacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones