PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5187}

Gabinet Grozy doktora Zgrozy

Dr. Terror's House of Horrors
6,7 818
ocen
6,7 10 1 818
Gabinet Grozy doktora Zgrozy
powrót do forum filmu Gabinet Grozy doktora Zgrozy

Grabiński-Subotsky?

użytkownik usunięty

Czy Milton Subotsky znał opowiadanie Grabińskiego pt. Ślepy tor? Oto jest pytanie całkiem na rzeczy ;)
Film mieści w sobie kilka bardzo zgrabnych historyjek, które spina klamra podróży pociągiem, gdzie kilkoro podróżnych wysłuchuje tajemniczego mężczyzny, niejako przepowiadającego im przyszłość.
Każda nowelka to historia innego pasażera. Film nie dość, że oferuje dreszczyk, to dodatkowo raczy nas świetnym poczuciem humoru. Christopher Lee w roli nadętego krytyka genialny!

fakt. film super. oglądałem dzis go i 'time machine" z1960 roku i jakos mnie te filmy z lat 60 tych przenoszą w inny świat. mają klimat, pachną dżentelmenami i damami...extra

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Grabiński jest bardzioej popularny w stanach niż u nas...więc znał na 100%

ocenił(a) film na 5

Zgadzam się w przedmówcami, że aktorstwo stoi w tym filmie na wysokim poziomie. Ale film całościowo nie podobał mi się jakoś specjalnie, trochę się wynudziłem. Zdecydowanie wolę inne filmy z Amicusa, np: The House That Dripped Blood - polecam.

borys21

Tak się składa, że posiadam "Gabinet grozy.. na dvd z specjalnie wgranym lektorem z dawnego TVP. Obok "Opowieści z krypty" pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika horroru.

ocenił(a) film na 9
loko_3

loko_3 - gdzie zdobyć tą wersję z lektorem z dawnego TVP. Pamiętam ten film z dzieciństwa (miałem chyba z 9-10 lat) i chciałbym po ponad 30 latach obejrzeć go ponownie.

ocenił(a) film na 7
loko_3

Obowiązkowe nowele kina grozy to te:
Tales of Terror 1962 reż. Corman (Vincent Price)
Black Sabbath 1963 reż. M.Bava twórca takich filmów jak Mask od satan 1960 czy Kill baby kill! 1966
Dr.Terror's House of Horrors 1965
Tales from the Crypt 1972
The Vault of Horror 1973
Trilogy of Terror 1975
Creepshow 1982
Cat's Eye 1985
Creepshow 2 1987
Tales from the Darkside: The Movie 1990
Tales from the Crypt 1989-1996 (93 odc po 25min)
Tales from the Crypt: Demon Knight 1995
Tales from the Crypt: Bordello of Blood 1996 (najgorsze nowele, można sobie darować)
Trilogy of Terror 2 1996

The Twilight Zone 1959-1964 (156odc)
The Twilight Zone 1983
The Twilight Zone 1985-1989 (65odc)
The Twilight Zone 2002-2003 (44 odc)

loko_3

masz go jeszcze?

Kiedyś czytałem Grabińskiego. Niesamowity klimat. Taki polski, ale niezły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones