PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30843}
6,8 5 861
ocen
6,8 10 1 5861
6,7 6
ocen krytyków
Głośniej od bomb
powrót do forum filmu Głośniej od bomb

Dźwięk

ocenił(a) film na 1

Korea, CHiny, pewnie też Kambodża i Gabon. Wszyscy już potrafią robić dźwięk do filmu, tylko nie Polacy. Chociażby to był nie wiem jak dobry film, to po raz kolejny zmuszony jestem kląć i zaprzestać oglądania (czasami z żalem), bo tego nie da się oglądać (czytaj : gówno słychać). I nie ma tu znaczenia, czy film puścisz przez tv, przez dwie czy przez 5 kolumn, na stereo czy na kwadro. Po prostu - zamiast zanurzyć się w oglądany obraz, wytrzeszczasz oczy i wachlujesz uszami, żeby tylko zrozumieć co oni bełkocą pod nosem. Żenada.

phiphi_marlowe

bez kitu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kapuera24

No niestety, szkoda jak cholera, bo film spoko, a wsłuchiwanie się w to co oni mają do powiedzenia bolało. Dobrze rozumiałem tylko tego Roberta, nie wiem jak on to robił, ale dzięki temu choć to postać drugoplanowa (czy tam nawet trzecio) to właśnie jego najlepiej zapamiętałem. Zajebista dykcja - powinien więcej grać ;)

ocenił(a) film na 9
phiphi_marlowe

"Korea, Chiny..."
A co to? Jakiś trzeci świat Twoim zdaniem?

ocenił(a) film na 9
phiphi_marlowe

Film ma skopany dźwięk,bo...nie było funduszy.Poza tym film został nakręcony w bardzo krótkim czasie. Niestety, Polska woli inwestować w inne, bardziej komercyjne produkcje reżyserów, którzy tak naprawdę nie mają już nic do powiedzenie ( mam tu na myśli filmy Zanussiego czy ostatnie filmy Wajdy). To jest żenada.

ocenił(a) film na 6
phiphi_marlowe

Z dźwiękiem wiąże się inna historia. Niedawno w Teatrze Miejskim w Gdyni odbył się wykład dotyczący polskiego kina offowego. Jednym z punktów programu był pokaz filmu "Głośniej od bomb" poprzedzony komentarzem prowadzącego. Powiedział, że taka jakość dźwięku nie jest niedopracowaniem, ale zamiarem reżysera. Wojcieszek chciał tym przekazać, że czasami słyszy w ten sposób otaczający go świat. Mianowicie dźwięki, które do niego docierają brzmią tak jakby były odtwarzane z kasety VHS.

mozgoczaszka

Winny się tłumaczy jak umie najlepiej.











Paratrooper

sury za tę długą przerwę, ale zirytował mnie "za krótki". ;d

Paratrooper

błąd w pierwszym słowie. Lepiej już nic dziś nie mówię. Wybaczcie.

Paratrooper

Dokładnie! Inni po prostu mają to gdzieś, nie przejmują się takimi "drobiazgami" jak dźwięk i nie tłumaczą się; zresztą artysta, zwłaszcza uważający się za wielkiego, nie będzie się tłumaczył plebejuszom (czyt. widzom).

mozgoczaszka

Ciekawe czy F. Falk też tak słyszy otoczenie bo w Wodzireju zamiast dźwięku jest szum dialogów; jedynie piosenki słychać w miarę. Myślałem że to jedyny taki film a tu niespodzianka ;)
Pozdro

ocenił(a) film na 5
mozgoczaszka

Polacy lubią jak im się wciska kit. Dzięki temu istnieją takie niedo..eby jak PO i PiS

ocenił(a) film na 4
phiphi_marlowe

Potwierdzam,dźwięk w tym filmie to skandal !

ocenił(a) film na 10
phiphi_marlowe

kopie latające po torrentach (chyba dwie są) mają skandalicznie zgrany dźwięk - kiedy ogląda się to w tv jest całkiem ok. Nie wiem jak wersja dvd, bo oficjalnie ten film nigdy nie został wydany w naszym regionie (ale można kupić dvd przywiezione z usa)

ocenił(a) film na 5
kalina

Oglądałem w tv na c+ i jakość była jak z VHS, Czyki to najlepsza mozliwa. Pewnie wiekoszosc kasy poszła na vode i hotele

don82

Teraz też emitują na nc (Kino Polska) i dialogi są zrozumiałe.

phiphi_marlowe

Trudno mi powiedzieć, czy był jakiś remastering , ale oglądam to właśnie po latach na Kino Polska i nie mam problemów ze zrozumieniem dialogów, a tez nieraz na to narzekałem w polskich filmach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones