PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10018259}

Fullmetal Alchemist: The Final Alchemy

Hagane no Renkinjutsushi: Kanketsu-hen - Saigo no Rensei
5,4 483
oceny
5,4 10 1 483

Fullmetal Alchemist: The Final Alchemy
powrót do forum filmu Fullmetal Alchemist: The Final Alchemy

Jakieś 10-15 lat temu przeszłabym obok tego filmu obojętnie, ale w dobie wciskania wszędzie czarnoskórych aktorów i innych wymysłów współczesnego świata muszę przyznać, że ten film jest po prostu fantastyczny.

ocenił(a) film na 10
beautifully_decayed

eeee jakich wymysłów współczesnego świata? czarnoskórzy ludzie to wymysł współczesnego świata? ludzie o takich kolorze skóry pojawili się twoim zdanie 20-30 lat temu a wcześniej ich nie był według ciebie? a może wydaje ci się że za czasów Juliusza Cezara w Rzymie chłop z chłopem i baba z babą się nie bzykali na orgiach? "wymysły współczesnego świata" ja nie wiem w jakim ty wyimaginowanym świecie żyjesz kolego :p

ocenił(a) film na 9
Spicke

Nie jestem kolegą, bo jestem dziewczyną. Czarnych kiedyś nie było tylu w filmach i było spoko, teraz jest ich jak na potęgę. A baba z babą może i się bzykali, ale nie było to pokazywane na każdym kroku i przedstawiane jako NORMALNE.

ocenił(a) film na 10
beautifully_decayed

sorry koleżanko ;) przy nicku nie ma oznaczenia płci stąd moja pomyłka :p
chcesz mi powiedzieć że to źle że zatrudniają czarnych zamiast ich nie zatrudniać tylko dlatego że są czarni? tolerancja nie dobra a za to dyskryminacja na tle rasowym cacy? ciekawe podejście zwłaszcza jak na przedstawicielkę dyskryminowanej płci. czyżbyś była zdania że nie przysługuje ci prawo głosu tylko dlatego że jesteś kobietą, a twój ojciec może cię sprzedać wybranemu przez siebie mężczyźnie któremu przez resztę życia będziesz gotować obiady i rodzić dzieci ...jak za starych dobrych czasów ;)
Jeśli chodzi o babę z babą to jako heteroseksualnemu facetowi to mnie taki widok akurat nie przeszkadza jakoś strasznie jeśli już to chłop z chłopem mnie w oczy kole.
Kiedyś homoseksualizm był karalny, ludzi za to zamykano w więzieniach, kastrowano a nawet zabijano ...nie żebym uważał homoseksualizm za "normalny" ale jak dwóch dorosłych facetów czy dwie dorosłe kobitki chcą się bzykać z własnej nie przymuszonej woli to mnie nic do tego jak to mówi poeta "wolność, Tomku, w swoim domku".
co do pokazywania scen bzykania się w filmach i serialach to ja generalnie nie jestem wielkim fanem takich scen i nie ma znaczenia czy to robi facet z babą czy dwie baby czy dwóch facetów. Dla mnie ważna jest fabuła i to czy postacie mają interesującą osobowość a nie goła dupa na ekranie ;)
Nie zrozum mnie źle mnie też pewne rzeczy w współczesnych filmach i serialach wkurzają i wolałbym żeby wrócili do tego co było jakieś 20 lat temu ;)
Z niektórych głupot to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać wręcz np. jak słyszę o tym jak to feministki przypierdalają się do jakiejś głupiej gry o to że żeńska bohaterka jest za skąpo ubrana bo to seksizm ale jak już całkiem nago są w filmach i serialach to nikomu nie przeszkadza ...hipokryzja pełną gębą ;)
Albo wymyślanie nowych słów bo poprzednie się rasistowskie, seksistowskie itp. i liczenie że cały świat w 5 minut się tego nauczy bo ludzie nie mają większych zmartwień jak to w jaki sposób nazywać daną grupę etniczną czy orientacje seksualną...

Ale ja jak zwykle odbiegam od meritum i piszę opowiadanie więc tak podsumuję na konie mnie zwisa jaki kolor skóry mają aktorzy w filmie czy serialu i to jaką mają orientację seksualną dla mnie najważniejsze jest żeby postacie były interesujące żeby historia w filmie była interesująca i wciągająca i tyle

ocenił(a) film na 9
Spicke

Tl;dr. Za dużo jest czarnych i LGBT dlatego lubię ten film. Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 10
beautifully_decayed

z człowiekiem o poglądach "ja wiem swoje i nie mamy o czym rozmawiać" zawsze miło podyskutować ;)

w sumie to mnie by nie przeszkadzało jak by przestali w ogóle zatrudniać czarne aktorki a przy tym białe i zastąpili je całkowicie azjatkami i latynoskami. bardziej mnie kręcą więc mogą być zatrudniane w każdym filmie ...a co do facetów to mi obojętnie mogą być czarni biali a nawet zieloni i tak reakcji w spodniach nie wywołają :p

beautifully_decayed

Dokladnie, zero poprawnosci politycznej, od dluzszego czasu jak mam obejrzec jakis film to tylko produkcji azjatyckiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones