PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1069}

Fisher King

The Fisher King
7,6 30 924
oceny
7,6 10 1 30924
7,5 18
ocen krytyków
Fisher King
powrót do forum filmu Fisher King

A trochę ich widziałem. Co prawda, "to nie był kur.a piknik",ale oglądało się świetnie. Byłem w trakcie "wypróżniania,graniczącego z przeżyciem mistycznym",kiedy uświadomiłem sobie,że nie wiem,"gdzie jest mój kubek z misiem" Najpiękniejszy film o (męskiej) przyjaźni,prawdziwa przypowieść o zbrodni i karze,winie i odkupieniu,przy tym niezwykle zabawna i pouczająca. Moim zdaniem Robin Williams tworzy tu życiową rolę,i to pomimo,że znalazło by się jeszcze kilka ról zasługujących na to miano. Jeff Bridges tez wspina sie tu na wyrzyny. Do tego Nowy Jork przedstawiony magicznie jak nigdy,niby średniowieczny gród. Przeplatajaca sie Groteska,Absurd,Humor i Dramat. Wszystko do bólu prawdziwe. Życiowe osiągnięcie Terry'ego Gilliama.

kinoman77_filmweb

może nawet na "wyżyny"...

ocenił(a) film na 10
topjes

Masz rację,najwazniejsza i najciekawsza w mojej wypowiedzi o filmie "Fisher King" jest ta jedna litera ż. Warto to podkreślić,za co jestem ci bardzo wdzięczny.....Na marginesie,zorientowałem się natychmiast,jak tylko dodałem post,ale opcji edit niestety (wciąż) brak. Pozdro.

kinoman77_filmweb

Nie chodzi o jakąś literówkę ale o dość rażący błąd ortograficzny. Poza tym opcję edit masz w prawym, dolnym rogu Swojego posta (taki mały wykrzyknik).

ocenił(a) film na 10
32ywis

Jak to miło podyskutować o filmie. Ech...pisałem przez fona,a tu zadnej mozliwosci edycji nie widzę

ocenił(a) film na 8
32ywis

Zapomniałeś postawić przecinka przed "ale"...
Pozdrawiam.

adammo1313

I chyba nie powinienem...http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-ale

ocenił(a) film na 8
32ywis

Przeczytaj to co przesłałeś raz jeszcze, kolego :)
Twoje "ale" nie występuje w funkcji rzeczownika...

Dobrze przynajmniej, że użyłeś słowa "chyba".

adammo1313

A może jednak masz rację...

32ywis

a ponadto w drugim zdaniu: Poza tym opcję edit masz w prawym, dolnym...

nie powinno być przecinka.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

No jak nie umiesz pisać to nie udzielaj się na forum............................................. Ha! tak pewnie zaraz ktoś napisze :) Dobrze napisałeś. To jeden z moich ulubieńszych filmów absolutne arcydzieło. Jak Gilliam to robi że zawsze wszystko tak magicznie i bajkowo wygląda. Lubię do niego wracać aczkolwiek po nim zawsze jestem jakiś taki smutny.

ocenił(a) film na 10
5ort83

To prawda. Gilliam to prawdziwy filmowy Czarodziej. Pozdro.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Zgadzam sie

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Łatwo byc świrem - spróbuj być mną . Ten cytat jak wiele innych mnie wzrusza.
Film po prostu cudowny - nic dodać nic ująć.
Przy " Forest Gump." I Shawshank jeden z najlepszych filmów na świecie.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Jak nie najlepszy to na pewno jeden z najlepszych

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Właśnie sobie odświeżam i podtrzymuje zdanie, że to absolutna czołówka kinematografii, a jeśli chodzi o mojego ulubionego Gilliama, obok Zero Theory najlepszy jego film
Dodam, że to co Williams w tym filmie zrobił, no nie ma słów :)

ocenił(a) film na 10
chemas

To prawda-Williams przechodzi sam siebie w tym filmie-dla mnie, to jego najlepsza rola.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Dla mnie też :)

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Muszę przyznać ci rację. Film jest piękny i magiczny. Pamiętam, że miałem go długi czas zanim zdecydowałem się go obejrzeć. Wszystko przez inny film Gilliama: "Brasil". Zupełnie mi się nie spodobał i na długi czas odstawiłem tego reżysera, ale jak to mówią, co ma wisieć nie utonie. Zazdroszczę wszystkim tym, którzy mogą ten film obejrzeć pierwszy raz. Po prostu brakuje punktów na skali by opisać, jak ten film jest wspaniały.

ocenił(a) film na 10
Grzesiubb

Faktycznie-brakuje skali:) Miałem to szczęście obejrzeć ten film po raz pierwszy w kinie za dzieciaka. Niezatarte wspomnienia.

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Zdecydowanie to za ten film Robin winien dostać oscara A nie za buntownika

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Dokładnie!

ocenił(a) film na 3
kinoman77_filmweb

typowy nudny film, miałki i naiwny :), do obejrzenia na raz i zapomnienia. Miernota filmowa

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Właśnie obejrzałem. Nic dodać, nic ująć. Z pewnością nie raz wrócę do tego filmu - uwielbiam osadzone w naszej rzeczywistości historie podszyte legendą, pełne wrażliwości i wartości

kinoman77_filmweb

Jeśli chodzi o filmy traktujące o męskiej przyjaźni to od razu polecę Midnight Cowboy, Papillon oraz Strach na Wróble. O ile rzecz jasna któregoś nie obejrzałeś

ocenił(a) film na 10
Szakal1611

Widziałem wszystkie trzy i też polecam:) 

kinoman77_filmweb

Czy warto zobaczyć ten film? Dobrze zagrał Jeff Bridges?

ocenił(a) film na 8
AndrzejChyra4

Jedna z najlepszych jego ról po Big Lebowski oczywiście...

adammo1313

Dziękuję za odpowiedź

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones