PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502797}
6,8 24 289
ocen
6,8 10 1 24289
7,4 21
ocen krytyków
Fish Tank
powrót do forum filmu Fish Tank
zombie1977

...w zdechrystianizowanym świecie.

miotacz plomieni

piedolisz, że w zdechrystianizowanym. świat zawsze był popiedolony, jest i będzie. a tacy ludzie, jak w tym filmie są wszędzie, nie udawajcie, że nikogo takiego nie znacie. popatrzcie na znajomych, sąsiadów albo rodzinę.

ner

Jest naukowo udowodnione, że w zdechrystianizowanych społeczeństwach upada instytucja rodziny, a wszystko inne (czyli to, co m.in. na tym filmie) to już tylko tego konsekwencje. Wystarczy sobie zresztą porównać procent rozpadających się małżeństw w zeświecczonych krajach i np. w miarę jeszcze katolickiej Polsce.

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Może bić i chlać, byleby po katolicku. I oczywiście do kościółka w niedziele koniecznie się sąsiadom pokazać. Mąż idealny. Marzenie wszystkich kobiet. Chroń nas Panie Boże przed taką chrystianizacją.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Uwielbiam kiedy ludzie tacy jak miotaczplomieni ukazują swoją katolicką miłość do bliźniego. Też Cię drogi Miotaczuplomieni miłuję. Jak Chrystus nakazał. Bądź pozdrowiony.

DukeBoruta

Chrystus nie nakazał miłować bolszewików.

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Chrystus nakazał miłować wszystkich. Nawet wrogów. Zapomniałem, że polscy katolicy nie czytają Pisma Świętego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Przyznam, że ciekawe. Jednakże w takiej formie katolicyzm zbliża się niebezpiecznie do islamu. Nie uważasz? Coś w stylu "wyrżnijcie wszystkich, Pan rozpozna swoich". Nie pisze tego dla przekory ani żeby Cie zdenerwować. Po prostu ciekawy artykuł przytoczyłeś.

DukeBoruta

Katolicyzm nie zbliża się do islamu, bo islam to wiara w fałszywego boga. Gdyby katolicyzm był religią pacyfistyczną, nie przetrwałby jednego wieku. Teraz jest w odwrocie m.in. z powodu herezji pacyfizmu, która wdarła się doń wraz z modernizmem.

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

Czyli mam rozumieć nie uznajesz pozycji aktualnego papieża kościoła katolickiego? Ogólnie jego władz.

DukeBoruta

Uznaję. Chodź nie uznaję odejścia od Tradycji. Wychodzę z założenia, że błędy, które obecny papież niestety popełnia, nie są robione z premedytacją.

miotacz plomieni

Jakiego odejścia od tradycji nie uznajesz? Sprzed schizmy? To się nawróć na prawosławie - oni pozostali wierni tradycji.

Tom__Tom

Tego, do którego doszło w wyniku Soboru Watykańskiego II.

DukeBoruta

dla mnie to dzikie.
mój pradziadek był katolikiem który żył według dekalogu.
to była dla niego absolutna świętość,wytyczne postępowania w każdej sytuacji.
nawet na wojnie,był saperem.
kiedy dochodziło do otwartej wymiany ognia,strzelał w niebo,żeby nie zabić.
nie chodziło o pacyfizm,czy jakieś inne izmy.tylko żeby postępować,jak wg.niego przykazał Bóg jemu i innym katolikom.

ocenił(a) film na 6
miotacz plomieni

Raczej zideologizowanym papką uczynioną z tzw. demokracji liberalnej, feminizmu, ekologizmu, fast-foodów i celebrytów.

ocenił(a) film na 7
zombie1977

Szczerze mówiąc obejrzyj sobie Lilia 4 ever to jest dopiero pozostawione sobie dziecko żyjące w pop** świecie.

ocenił(a) film na 7
TrefnaPanna

O tak polecam Lilję 4 ever z całego serca!!!! Znacznie lepszy film od "Fish Tank"

ocenił(a) film na 9
zombie1977

Bohaterka przypomina mi mnie samą chyba dlatego ten film tak bardzo mi się podoba,dla mnie to żadna patologia czasem się tak zdarza że nie dostajemy miłości od tych od których powinniśmy i gubimy się poznając smak miłości której sami pragniemy zdobyć chociaż odrobinkę ;(

ocenił(a) film na 9
Strazniczka0Nocy

Otóż to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones