PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5541}
7,4 18 138
ocen
7,4 10 1 18138
7,0 14
ocen krytyków
Faraon
powrót do forum filmu Faraon

Świetne dialogi, aktorstwo, wykreowane postaci, bardzo dobra ekranizacja powieści Prusa. Nawet te
peruki i niski budżet nie sa w stanie tego przyćmić. Zabawne, że na amerykańskim imdb film ma nieco
wyższą notę niż tutaj na polskim portalu. Prawdopodobnie dużo gimbazy, która była zmuszona
oglądać zamiast czytać lekturę obniżyła nieco ocenę.

Asura_Nirvana

Nie przepadam za filmami historycznymi, ale ten stoi na wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 10
Asura_Nirvana

Ależ te peruki są wzorowane na autentycznych perukach z okresu Nowego Państwa!!!
Pamiętajmy, że scenografia powstawała w konsultacji z profesorem Kazimierzem Michałowskim (1901-1981), egiptologiem o formacie światowym. O jego autorytecie niech świadczy choćby to, że w 2007 roku w Muzeum Egipskim w Kairze zostało odsłonięte jego popiersie! Zresztą, właśnie scenografia filmu zyskała wielkie uznanie w kręgach znawców.

ocenił(a) film na 8
ira_fish_1

Scenografia i charakteryzacja są nieamowite, szczególnie odnowiona wersja filmu jest boska i tak realistyczna, że momentami bardziej skupiałam się na niej niż na filmie, jedno co niestety nie podeszło to ten pogłos, czasem nie slyszałam co mówią, pomimo że kwestie są mówione dość wolno... gdyby żwawiej mówili w ogóle bym nic nie rozumiała... ale też akcja by przyspieszyła odrobinę to by było na plus

ocenił(a) film na 8
Asura_Nirvana

100% to smutne, że współczesna "muodziesz" nie lubi filmów dłuższych niż 90 min i których nie można obejrzeć w kinie 3D z popcornem i colą. A "Faraon" to klasyka sama w sobie, szkoda, że Kawalerowiczowi nie udało się "Quo vadis?". Może to wina aktorów? Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
tepee

Należę do tej "moudzieszy" (jeśli 21 lat to ciągle młodzież) i powiem szczerze, że gdy zobaczyłem czas trwania filmu to faktycznie nieco się przeraziłem. Teraz widzę, że zupełnie niepotrzebnie i żałuję, że aż tak długo przeciągałem obejrzenie go. Klasyk, 2,5 godziny minęło w mgnieniu oka, a film polecę każdemu kto tylko zapyta. Jeden z lepszych filmów historycznych jakie widziałem i dbałość o najmniejsze szczegóły, co szczególnie zaskakuje kiedy patrzy się na datę produkcji. 40 lat minęło, a to ciągle absolutny top polskich filmów.

Aros93

Chodzi o ogół. Większość "młodzieży" jednak jara się blockbusterami, co można zauważyć podczas seansów na których jest pełno młodych ludzi, a na filmach poważnych dominuje raczej widownia 25+.

KLAssurbanipal

moze kilka lat dorosna i mimo ze wciaz widownia bedzie 25+ to beda ci ktorzy dzis maja 15+ ;]
ja teraz nie moge sluchac zespolow ktorych sluchalem na studiach i zaczynam rozumiec czemu rodzice mowili na nich "wyjce" :]

ocenił(a) film na 10
KLAssurbanipal

Słuszna uwaga

ocenił(a) film na 10
tepee

Należę do tej "moudzieszy" (jeśli 21 lat to ciągle młodzież) i powiem szczerze, że gdy zobaczyłem czas trwania filmu to faktycznie nieco się przeraziłem. Teraz widzę, że zupełnie niepotrzebnie i żałuję, że aż tak długo przeciągałem obejrzenie go. Klasyk, 2,5 godziny minęło w mgnieniu oka, a film polecę każdemu kto tylko zapyta. Jeden z lepszych filmów historycznych jakie widziałem i dbałość o najmniejsze szczegóły, co szczególnie zaskakuje kiedy patrzy się na datę produkcji. 40 lat minęło, a to ciągle absolutny top polskich filmów.

ocenił(a) film na 9
Asura_Nirvana

Skąd wziąłeś info o "niskim budżecie"... Ależ "Faraon" "Rękopis znaleziony.." i "Popioły" (te filmy były kręcone prawie w tym samym czasie) miały olbrzymie budżety jak na połowę lat 60tych w polskim kinie....

Myszkin_filmweb

Chodzi chyba o porównanie z budżetem "Kleopatry" i do innych światowych produkcji.

ocenił(a) film na 7
Asura_Nirvana

Peruki świetne ale nie wiem czy zauważyliście w scenie z "łysą" matką Ramzesa bardzo wyraźnie widać, że ma na głowie "sztuczną łysinę". Widocznie w tamtych czasach nie było tak dobrych materiałów jak obecnie.

ocenił(a) film na 10
Asura_Nirvana

Nic dodać, nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones