PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5541}
7,4 18 110
ocen
7,4 10 1 18110
7,0 14
ocen krytyków
Faraon
powrót do forum filmu Faraon

...jak "Troja" Wolfganga Petersena, a przecież to produkcja z lat 60. i to w dodatku polska (trochę
obraźliwie to zabrzmiało, no ale cóż...). Wspaniały, wręcz mistyczny klimat, znakomite kostiumy i
fryzury i do tego te naturalne plenery. A poza tym jest to dzieło, które wyjątkowo daje do myślenia -
nad istotą władzy, religii, człowieczeństwa... W swojej wymowie przypominało mi trochę arcydzieło
Davida Leana - "Lawrence z Arabii". Jednakże ponieważ jest to film bardzo trudny w odbiorze, to
8/10.

dejwid_filmweb

Zgadza się ten film może śmiało konkurować z amerykańskimi filmami.Mimo że krążą zabobony, że w Polsce nie da się nakręcić dobrego filmu akcji,sf czy przygodowego.Jak widać można, tylko trzeba chcieć.Wszystko to wina PISF który rozdaje kasę "swojakom" jak Wajda czy Hoffman.I zamiast dzieł pokroju "Faraona" czy "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" dostajemy takie hity jak "1920 Bitwa Warszawska" lub
"Zemsta".

ocenił(a) film na 10
pokemon227

... jak "Kanał". Albo "Lotna" :) Oczywiście pomijając "Jak rozpętałem II Wojnę Światową", który to film jest wybitnym dziełem polskiej kinematografii.

ocenił(a) film na 9
pokemon227

nie wiem jak ci to powiedzieć ale na filmy jak Faraon , jak rozpętałem drugą wojnę światową dała kasę wredna komuna i w dodatku były cenzurowane, a Faraon nie może konkurować z amerykańskimi filmami tylko bije je o co najmniej trzy długości,

ocenił(a) film na 9
pokemon227

ta, 1965 największym problemem był PISF

dejwid_filmweb

Dla mnie "Troja" to akurat średni film, zdecydowanie niższa półka niż "Faraon".

ocenił(a) film na 10
perun_6

Powiedzmy trzy półki :)

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Tak

ocenił(a) film na 7
dejwid_filmweb

Co do plenerów.Polscy aktorzy klęli jak szewc bo na planie filmowym Rosjanie z ówczesnego ZSRR robili sobie przerwy w najmniej oczekiwanych momentach bo mieli taki kaprys.Na uwagę, że w tropikach pije się po zmierzchu stwierdzili , że to imperialistyczny wymysł i pili nawet w czasie licznych sjest ze szkodą dla operatorów.

ocenił(a) film na 10
dejwid_filmweb

Oj "Troi" daleeeeko do "Faraona"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones