PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5541}
7,4 18 124
oceny
7,4 10 1 18124
7,0 14
ocen krytyków
Faraon
powrót do forum filmu Faraon

Czemu telewizja nie przypomni tego obrazu? Inne filmy są powtarzane w kółko aż wychodzą
bokiem,a dzieła Kawalerowicza brak.
Nie wiem jak w płatnej tv, ale w ogólnodostępnej dawno tego nie widziałem.

ocenił(a) film na 10
Ahmed_1

No faktycznie szkoda, że już dawno nie puszczali filmu w telewizji, bo ostatni raz puszczało go dosyć często Ale Kino, ale to już było 3 lata temu. Na szczęście mam go na dvd.

ocenił(a) film na 7
denticulatus

Teraz chętnie zobaczyłbym go w blu -ray.

Ahmed_1

https://www.youtube.com/watch?v=iDUgigISy98
Puśćcie sobie na youtube z oficjalnego kanału KADRu, po rekonstrukcji cyfrowej, a nie płaczcie o TV. XXI wiek to wiek internetu, a TV to przeżytek.

ocenił(a) film na 7
rudy102q

Po rekonstrukcji cyfrowej? Może i tak, ale co z tego, jak jakość 480p , momentami wygląda to nawet jak z kastety VHS.
Dlatego rzadko korzystam z Youtube. Większość filmików skopana, nawet te 720p to tylko takie pseudo HD.
Właściciele serwisu - firma Google oszczędza jak może.
Na szczęście istnieją płyty blu-ray i telewizja wysokiej rozdzielczości.

Ahmed_1

Ogólnodostępna telewizja jest w pseudo HD z tragicznym bitratem i nazywanie jej telewizją wysokiej rozdzielczości i stawianie obok blu-ray to kpina.

ocenił(a) film na 7
rudy102q

To telewizyjne "pseudo HD" jest i tak o niebo lepsze niż najlepsze HD na YouTube.

użytkownik usunięty
Ahmed_1

Podejrzewam, ze ten film oraz dzielo literackie, ich wymowa sa niezbyt lubiane w pewnych kregach, gdyz
film jest w jakis sposob antyreligyjny . Ma tez akcenty antysemickie w moim przekonaniu, antysemickie w dzisiejszym tego slowa znaczeniu: nie postawa rasistowska a myslenie stereotypowe a jakiejs nacji: Zydzi sa chciwi, Rosjanie to pijacy, Amerykanie to idioci. Oczywiscie w przypadku wyrazenia takiej opinii o Amerykanie lub Rosjaninie zostaniesz potraktowany lekcewazacym usmiechem. W przypadku wyrazania tego typu negatywnej opinii o Izraelu lub o Zydach zostaniesz nazwany antysemita i dzieckiem Hitlera. A mowia ze to Polacy robia z siebie meczennikow.

ocenił(a) film na 7

Tak się domyślam właśnie, że chodzi o wydźwięk filmu. Zwłaszcza w kontekście religijnym. Pewnie antysemickie rysy też się znajdą (dawno nie oglądałem), bo inaczej Stopklatka zainteresowałaby się tym filmem...

użytkownik usunięty
Ahmed_1

Powiedziałbym, ze wymowa filmu jest swiadomie antyreligijna tzn. nie jest nadinterpretacja takie stwierdzenie.
Antysemityzm - Bolesław Prus autor ksiazki był antysemita i wcale sie z tym nie ukrywal, odsyłam do opisów z Lalki, które sa nacechowane antysemityzmem tym bardziej nie dziwi obecnosc takich smaczkow w "Faraonie".

Ten film kładzie na łopatki nawet filmy z holiludu z tamtego okresu i szczarze mowiac za bardzo sie nie zestarzal, ale jest zbyt ambitny i niemainstremowy w kraju gdzie 75% głosów zbieraja partie prawicowe, majace wpływ na media publiczne, bo raczej nie ma co liczyc na Polsat czy TVN, zreszta widownia tych stacji nie oczekuja ambitnych tytulów (wezmy porazke Breaking Bad na Polsacie -troche psychologii i dialogów bardziej skomplikowanych od klanowskich i ludzie sie gubia. Nie rozumiem natomiast narzekania, zawsze mozna kupic DvD i nie czekac az telewizja raczy pokazac ten film.

Na pewno nie ma co liczyc,ze Faraon kiedykolwiek zdobedzie taka popularnosc jak Potop, w Polsce ten film pozostanie niszowy tym bardziej ze mlodzi widzowie niby gdzie maja go obejrzec i dowiedziec sie o tym?

użytkownik usunięty

ah i zapomnialem co by nie mowic film na pewno zapisal sie rowniez w swiatowej historii kina, taki Mel Gibson w Apocalyptyco motyw z zacmieniem sciagnal zywcem z "faraona" jesli chodzi o przekaz

użytkownik usunięty

poza tym ten film to jasna alegoria, kilku sytuacji z Polskiej historii, a chyba najbardziej rozbiorów, ale to moze byc moja nadinterpretacja.
Egipt - Polska
Asyria - Rosja

ocenił(a) film na 9
Ahmed_1

Akurat Stopklatka i Polsat Film emitują często Faraona. Spisek upadł.

ocenił(a) film na 7
Myszkin_filmweb

Kiedy zakładałem wątek, w Stopklatce jeszcze nie emitowali tego filmu, a w Polsacie nie widziałem go do tej pory... Choć może akurat przeoczyłem.

Ahmed_1

Akurat Polsat FIlm już go niejednokrotnie emitował przypomną nawet dzisiaj :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones