PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659455}

Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Gods and Kings
6,1 67 405
ocen
6,1 10 1 67405
4,5 20
ocen krytyków
Exodus: Bogowie i królowie
powrót do forum filmu Exodus: Bogowie i królowie

Te, reżyser...

ocenił(a) film na 3

... kup se pan Biblię i nakręć film na nowo. Żal oglądać.

ocenił(a) film na 6
Unibet_78

Te, reżyser na pewno czytał biblię przed nakręceniem, ale to, że wprowadził jakieś zmiany chyba nie jest zakazane? To w końcu nie książka historyczna tylko dość gruba bajka, na której podstawie oparł swoją kinową bajkę.

ocenił(a) film na 3
Paster03

To film biblijny.... to tak jakby nakręcić film wojenny z wygraną Niemiec - to nie będzie film historyczny tylko fantasy.

Poza tym ja rozumiem, że można się posiłkować dziełem... ale zmiana Biblii to nie jest trafiony pomysł.

ocenił(a) film na 6
Unibet_78

Daj spokój, nie można porównywać filmu wojennego, który ma być zgodny z historią (oczywiście ktoś może zrobić film z alternatywną wersją, w której wygrywają Niemcy, ale nie o tym mówimy) z filmem opartym na właśnie książce z gatunku fantasy. No, książce opartej na historii z elementami fantasy.
Czemu według Ciebie zmiana Biblii to nie jest trafiony pomysł? To, że dla części ludzi jest podstawą wiary to jedno, ale dla innych to po prostu książka, bajka jak wiele innych.

ocenił(a) film na 3
Paster03

Jestem wierzącym ale nie katolikiem. Wierzę w siłę wyższą, ale nie w to co głosi kościół katolicki. A jednak oglądając film wkurzało mnie, że tak się nie zgadzał z Biblią. No takie miałem odczucia stąd ocena. Nie zmienię tego, co czuję.

ocenił(a) film na 6
Unibet_78

Rozumiem Twoje zdanie. Ja z kolei jestem ateistą, ale staram się szanować wiarę innych i dlatego też wiem, że Tobie i innym mogły te niezgodności przeszkadzać. Wyraziłem tylko opinię ze swojej perspektywy i dzięki za normalny dialog, bo powoli coraz o to trudniej w internecie ;)

ocenił(a) film na 3
Paster03

A niestety muszę się z Tobą zgodzić co do poziomu większości konwersacji na forum i również Tobie dziękuję. Udanego dnia ;)

Unibet_78

Jak rzadko tego typu rozmowy kończą się tak szlachetnie. Pozdrawiam! :)

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Nie rozumiem?.Przeciez w wiekrzosci jest to dokladnie ukazan historia mojrzesza i zawarte sa w nim najwazniejsze momenty.Co sie tak bardzo nie zgadzalo z Biblia dla ciebie w Exousie ze taki urazony i zbulwersowany jestes ?.Hmmm.
Poprostu Ridley Scott pokazal to w troche powazniejszych tonach i bardzo realistycznie a ludzie juz oczekaja scen niczym z jakiejs bajki.Mnie sie wydaje ze film jest swietnie i powazniej ukazany tak jak byc powinno.

ocenił(a) film na 9
lavrenzo84

Jestem wierzacy i staram sie byc wierzacy i film wogole mnie nie zbulwersowl i nie zirytowal i powiem wiecej ze wlasnie takiej wersji o Mojrzeszu sie spodziewalem a nie kolorowej bajki gdzie cuda zdarzaja sie na kazdym kroku i wyskakuja w co drugiej scenie jak u Coperfilda ;].Wszystko pokazano realistyczniej i powazniej i bardzo mi sie to podobalo.

ocenił(a) film na 7
lavrenzo84

Też nie bardzo rozumiem o zarzuty radykalne niezgodności z Biblią... Ktoś jest w stanie dać jakiś sensowny argument?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones