PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5475}
7,4 9 015
ocen
7,4 10 1 9015
7,1 8
ocen krytyków
Ewa chce spać
powrót do forum filmu Ewa chce spać

Bardzo fajny. Basniowa osnowa i subtelny absurd bodaj niejednokrotnie przesaczony z rzeczywistosci PRL. Nie jest to film, na ktorym umiera sie ze smiechu - czesciej czlowiek usmiecha sie, niz dusi. Ale pomyslowosc tworcow, odwaga w kreowaniu nierealistycznej rzeczywistosci, zwlaszcza jezeli chodzi o obraz policjantow i przestepcow, jak i gra aktorow drugoplanowych - sa godne podziwu. Poza tym Barbara Kwiatkowska w roli Ewy jest naprawde urocza:)

ocenił(a) film na 8

Nic dodać nic ująć, chociaż w scenie z pijaczkiem w karawanie omal nie umarłem ze śmiechu :)

Nie mogę się nadziwić nad pomysłowością polskich filmowców sprzed lat :). Najpierw obejrzałem świetne "Piekło i niebo" Różewicza, a później trafiła mi się kolejna perełka. Absurdalność niektórych scen powala. Mnie najbardziej rozbawiła cała sytuacja z cegłą :D. Cudo! A Barbara Kwiatkowska była urocza, zagubiona niczym Alicja w krainie czarów :).

Jaka rzeczywistosc PRL-u?? Przeciez akcja rozgrywa sie przed wojna, a bohaterami sa granatowi policjanci.

mistrzostwo świata pokazał aktor grający komendanta na policji :)

ocenił(a) film na 8

zgadzam się w 100% jedna z lepszych polskich komedii, dawno się tak nie ubawiłam, przezabawna komedia pomyłek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones