PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556399}
5,4 27 294
oceny
5,4 10 1 27294
6,4 23
oceny krytyków
Essential Killing
powrót do forum filmu Essential Killing
ocenił(a) film na 2
Credenss

no zabrakło jedynie białych niedźwiedzi :)

ocenił(a) film na 1
blysk_2

O, dobrze napisałeś! I byśmy mieli "pełen realizm" w tym k... filmie....

użytkownik usunięty
Credenss

ten film to parodia
SPOILER





facet wpada w sidła, ale nic mu nie jest i zapierdziela dalej, gryzie go pies ale zapierdziela dalej choć wpadł w lodowatą wodę no bo wiadomo nasz afganiec nie wie co to hipotermia, przygniata go drzewo ale co tam ma jeszcze siłę załatwić drwala ktorty jest większy niż on i nie jest ranny ale kompletnie rozwaliło mnie jak wydoił "krowę".....

ocenił(a) film na 1

O, w sumie masz racje, zrobił Skolimowski parodię kina akcji, Rambo wpadłby w depresję i powinien Stallone wziąć gościa do czwartej części Niezniszczalnych, bo on był rzeczywiście "nie do zniszczenia".... co mu tam drwale, drzewa czy sidła, coś z jak z opowieści docenta Furmana z Alternatyw 4 -" to ja do wody wtedy, a woda lodowata, mróz ze 20 stopni, to ja na drzewo itd"....

ocenił(a) film na 2
Credenss

Sama prawda!

ocenił(a) film na 10
Credenss

W pierwszej chwili chciałem odpowiedzieć agresywnie ale spojrzałem co oceniałeś więc wykluczyłem opcję, że jesteś debilem.
Tym bardziej ocena 1 dla tego filmu może wynikać z tego, że filmu nie oglądałeś albo Skolimowski coś Tobie zrobił złego osobiście. Film moim zdaniem jest świetny ale nie jest filmem akcji, czego wyraźnie się spodziewaliście ( wyżej komentujący ) ani realizmu nikt tu nie planował.
Obecnie Zjawa dostała ileś tam nominacji do Oscara a film Skolimowskiego jest jak dla mnie lepszy, mocna rzecz.
Można go polubić bądź nie ale obejrzeć trzeba obowiązkowo - oceny 1dla takich filmów to krzywda dla wielu kinomanów.

ocenił(a) film na 1
Rogacz73

Mnie w tym filmie wkurza sposób pokazania Polski - oglądając miałem wrażenie, ze to jakiś XIX wiek, to było totalnie odrealnione, do tego Skolimowski podpisał się pod tymi wszystkimi wrzeszczącymi "wiezienia CIA w Polsce, aaaa!!!!" - k... dajcie mi takiego terrorystę, to CIA wpadnie w kompleksy, tępić to trzeb i tyle, a nie głaskać i grzecznie pytać. Skolimowski nie pamiętam kiedy coś dobrego zrobił (chyba jedyny plus, ze sprzeciwił się filmowi o Smoleńsku, bo kolejnej "religii" mi nie trzeba), ale jest chyba nieźle ułożony w środowisku, bo za byle gnioty dostaje nagrody

ocenił(a) film na 10
Credenss

A jak chciałeś mieć ukazaną Polskę? Centrum Warszawy? Przecież na płn-wsch Polski prawie niczego nie ma. A na pewno nie w okolicy terenów wojskowych. No i jak dla mnie film zasługuje na minimum 5, bo techniczna część filmu jest genialna.

ocenił(a) film na 2
MillerPl

Co technicznej jest tam takiego kozackiego? Bo nie rozumiem. Jest w tym filmie coś czego nie było w 10 innych?

ocenił(a) film na 10
Kdokamil

Zdjęcia. A tak z głowy to ciężko mi bazować, bo widziałem kilka lat temu, ale te mi zostały w głowie. Więc niestety muszę obejrzeć jeszcze raz, żeby podać kolejne aspekty, które z tego co pamiętam były dla mnie bardzo cenne :)

MillerPl

hahahhaaatakie cenne ze zapomnialem , jak dla mężów urodziny żony po iluś latach małżeństwa

ocenił(a) film na 7
Kdokamil

Tak się złożyło, że widziałam ten film wczoraj i jestem na bieżąco... Film jest znakomity technicznie, właśnie zdjęcia i ciekawe ujęcia są jego mocną stroną, ale nie tylko, bo ta niema gra Vincenta Gallo jest również znakomita. Pozdrawiam krytykanta

ocenił(a) film na 2
Kdokamil

Przyłączam się do tego słusznego pytania

ocenił(a) film na 7
Rogacz73

To prawda zgadzam się w pełni, to jest krzywdzące :-(

Credenss

Polskę zagrała tu Norwegia, więc wg ciebie Polska nie zasłużyła nawet na porównanie do Syberii z XIX, co może i jest prawdą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones