PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000996}

Ennio

7,8 4 221
ocen
7,8 10 1 4221
7,3 23
oceny krytyków
Ennio
powrót do forum filmu Ennio

Jeżeli ktoś ma możliwość obejrzenia tego w kinie to naprawdę warto.
Można w domu ale to nie będzie to, nie ten klimat. Trafił mi się w kinie na festiwalu filmowym pokaz przedpremierowy i to był strzał w dziesiątkę.
Rewelacyjnie zmontowany dokument o ikonie muzyki filmowej. Jedyny mankament jest taki że Włosi zapomnieli że gdy film będzie tłumaczony z napisami to czytanie tego co mówią i czytanie tego kto mówi będzie dość trudne, zwłaszcza że informacje kto akurat się wypowiada szybko znikają a do tego czasem jednak białe napisy na białym tle są praktycznie nie do odczytania. I to jest jedyny powód dla którego nie dałem 10 gwiazdek. Poza tym jednym mankamentem niczego innego się nie dopatrzyłem. Idealnie skrojony dokument, rewelacyjny montaż, super wywiady, ciekawostki. Dokument wart każdej sekundy jego trwania.

ocenił(a) film na 8
joniu_filmaniak

W trakcie seansu, miałem podobne odczucia odnośnie klimatu. Sala kinowa, głośniki to zupełnie inne odczucia, niż w domowym zaciszu.

ocenił(a) film na 10
Veselar

A ja oglądałam to w maleńkiej, kameralnej sali kinowej (na 13 osób) i to było perfekcyjne (czułam się jakbym była na planie filmowym tuż za plecami reżysera)

ocenił(a) film na 7
Veselar

Jak oglądasz filmy na laptopie to może i tak. A jak siadasz wygodnie na kanapie, mając odpowiedni TV i system nagłośnienia, a jednocześnie brak mlaskaczy dookoła, to chyba nie jest tak źle w domu ;)

joniu_filmaniak

Ha. To raczej zrozumiałe. To znaczy kwestia napisów. Włosi oraz Francuzi wychodzą z założenia, że jak ktoś chce zrozumieć co chcą powiedzieć, powinien nauczyć się ich języka.

ocenił(a) film na 4
joniu_filmaniak

Nie wiem czy nazwałbym ten film "dokumentem", bowiem prawie nie ma w nim informacji o samym Ennio Morricone - kiedy i gdzie się urodził, jak wyglądało jego życie osobiste (jak on mieszkał czy miał jakiś krewnych), a nawet wcale nie zawarto w nim informacji o jego śmierci. Wszystko skupia się wyłącznie wokół jego muzycznego dorobku w poszczególnych dekadach.

ocenił(a) film na 9
religawojtek

Według mnie dokument nie musi podawać takich informacji. Są dokumenty o dokładnym życiu ludzi, są dokumenty o zwierzętach, o produkcji towarów.
Ten opowiada o twórczości kompozytora, o tym co skłoniło go do zajęcia się muzyką i w jaki sposób (jeśli mogę to tak uprościć) ją tworzył. Według mnie to dokument, ale oczywiście mogę się mylić :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones