PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33100}
8,0 1 388
ocen
8,0 10 1 1388
Elmer Gantry
powrót do forum filmu Elmer Gantry

Brawurowy!

ocenił(a) film na 7

Wszystkie laury i nominacje w pełni zasłużone. Religię można sprzedać jak odkurzacz. To towar jak każdy inny.
Szokujące?
Z pewnością.
Ale i prawdziwe.
Mocny film.
A Burt Lancaster i Shirley Jones faktycznie ze złota dosłownie oscarowego (choć szkoda Anthony Perkinsa z "Psychozy" i Kirka Douglasa ze "Spartakusa" - nie był nawet nominowany!)

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Lancaster Lancasterem, Jones Jones, ale moim zdaniem film skradła Jean Simmons, którą akurat na Oscarach olano, a o której nie wspomniałeś ani słówkiem. Podejrzewam, że to właśnie ze względu na te Oscary, co? Raczej nie z powodu tego, że wypadła słabo... Szkoda nominacji. Obiektywnie wówczas patrząc miałbym zagwozdkę czy dać jej czy Elizabeth, ale jako iż tą drugą uwielbiam, to nie będę obiektywny :)
Zresztą i tak faworytką wówczas była Shirley MacLaine, chociaż już nie pamiętam za dobrze Garsonierii, trzeba sobie odświeżyć.

Sam Elmer Gantry mnie rozczarował, naciągana "siódemka" ode mnie. Długo się rozkręcał i nie potrafił mnie zachęcić. Później, w drugiej połowie, jest na szczęście już bardziej angażujący, a aktorstwo i uroda Simmons przykuwa do ekranu.

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Przyznaję, w tym filmie Jean nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Gra jak ze szkółki niedzielnej, co pewnie jest zamierzone, ale nieciekawe aktorsko. Co innego w "Spartakusie", czy "Białym kanionie", tam zagrała znakomicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones