PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838708}

El Camino: Film "Breaking Bad"

El Camino: A Breaking Bad Movie
6,5 53 657
ocen
6,5 10 1 53657
6,5 19
ocen krytyków
El Camino: Film "Breaking Bad"
powrót do forum filmu El Camino: Film "Breaking Bad"

Jakie subtelne nawiązania do fabuły serialu udało Wam się zauważyć? :D

Ja wyłapałem:
- koszulka Vamonos Pest, tarantula chłopca z pustyni, kula śnieżna z wizerunkiem Lydii i Todd'a w jego mieszkaniu
- knajpa TWISTER w miejscu Los Pollos Hermanos (funfact jest to knajpa istniejącą na prawdę)

Dajcie znać co przeoczyłem.

ocenił(a) film na 9
Los_Karlos

Pojawia się ponownie żuk na ręce Jesse'go tutaj w filmie jak i kiedyś w serialu.

ocenił(a) film na 8
Los_Karlos

Alfons z hummera pojawił się też w Better Call Saul jako bodyguard ( w scenie, gdzie Mike obezwładnia Trevora z GTA 5 :D )

ocenił(a) film na 9
Mar3czeq

TAK! Wiedziałem, że już gdzieś widziałem tego gościa! ^^

Los_Karlos

Ja go kojarze z "the walking dead"

ocenił(a) film na 6
Los_Karlos

na końcu filmu Jesse wysyła list do Brocka

ocenił(a) film na 5
misiekgdpl

To nie easter egg tylko element fabuły...

ocenił(a) film na 6
misiekgdpl

kim był Brock??/

ocenił(a) film na 9
gabi_2

ten chłopiec z którego matką kręcił Jessie, Andrea bodajże

ocenił(a) film na 6
dezertx

Dzięki, zapomniałam o tym chłopcu

ocenił(a) film na 8
Los_Karlos

Jesse udusił Todda, podobnie jak ten załatwił sprzątaczkę. Teraz już w ogóle mnie nie dziwi, że to zrobił.
Mike i Jesse prawdopodobnie rozmawiają w miejscu, albo w pobliżu miejsca, gdzie zmarł Mike.

ocenił(a) film na 9
MartWa

Mike nie umarł tylko "wyjechał do Belize" ;)

ocenił(a) film na 6
Los_Karlos

Buszując po mieszkaniu Todda Jesse zagląda pod umywalkę, gdzie sam trzymał pieniądze, kiedy wynajmował mieszkanie ojca Jane.

ocenił(a) film na 6
Los_Karlos

Rozmowa Jesse'ego i Eda przypominam rozmowę Waltera i Gusa z S02E11 - w obu przypadkach główny bohater próbuje zmusić drugą stronę do przyznania, że należy do półświatka.

ocenił(a) film na 6
Los_Karlos

Jesse rzuca się na łóżko w domu Borsuka i Skinny'ego, podobnie jak w S05E12, kiedy Hank przyprowadził go do swojego domu.

ocenił(a) film na 6
Los_Karlos

Jesse mówi Edowi, że ma 96% pewności, że to on zajmuje się wyrabianiem nowych tożsamości. Jest to jednocześnie poziom czystości mety, który był w stanie osiągnąć Pinkman podczas samodzielnej produkcji.

ocenił(a) film na 7
Los_Karlos

Jest też zbliżenie na tablicę rejestracyjną z Alaski tak samo jak w BB było zbliżenie na tablice z New Hampshire gdzie przebywał Walt

Los_Karlos

Mike mówi, że alaska to "ostatnia granica", i taki właśnie napis Jesse ma na samochodzie gdy jest już w alasce.

Rozmowa Jessego z Mikem jest w tym samym miejscu w którym Mike zginął.

Jesse bawi się z żukiem, jest to nawiązanie do momentu w BrBa kiedy Skinny Pete zabija żuka, symbolizuje to brak chęci do zabijania i przyjazność Jessego do dzieci i zwierząt.

Jesse rozwala skrzynkę z numerem 212, co nawiązuje do odcinka w którym zginęła Jane. (12 odcinek 2 sezonu)

Dziury na kamperze, chyba oczywiste.


Todd ma pająka, którego złapał wcześniej ten chłopiec na motorze.


Jesse w BrBa zabił Todda w ten sam sposób, w który on zabił sprzątaczkę.


Szklana kula z Lidią i Toddem, pokazuje jego fascynację bohaterką.


Z Lidią jest jeszcze ciekawostka, dowiadujemy się z telewizora, że jakaś kobieta została otruta i przetransportowana do szpitala. Jest to nawiązanie do zatrucia rycyną Lidii przez Walta w ostatnim odcinku BrBa.


Ziomek ze złomowiska cytuje słowa Jessego o magnesach, i wspomina całą robotę związaną z tym.


Jesse wpisując kod do sejfu rodziców, myśli, że jest to jego data urodzin. Z oczywistych przyczyn rozumie, że zmienili go na datę urodzin młodszego syna.



Jesse celujący do złodzieja w domu Todda, to może być nawiązanie do Jessego celującego do Gayle'a.


Jesse wysyła list pożegnalny do Brocka, syna zamordowanej kobiety przez Todda, Andrei.


Restauracja Fringa nie ma już nazwy "Los Pollos Hermanos"




ocenił(a) film na 5
kiedys_enciak

To nie jest nawiązanie - ten new w tv jest właśnie o Lidii :)

kiedys_enciak

Ale broda tak szybko nie rośnie … (w końcowej scenie Breaking Bad jest u Jessiego sporo krótsza niż na początku El Camino).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones