PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5310}

Dzika namiętność

Something Wild
6,8 2 677
ocen
6,8 10 1 2677
7,5 10
ocen krytyków
Dzika namiętność
powrót do forum filmu Dzika namiętność

Gdy oglądałem "Dziką namiętność", szczególnie początkowe sceny (podróż do domu matki Audrey, zlot absolwentów) miałem wrażenie, że gdzieś to już widziałem. I nagle mnie olśniło! Przecież tak samo prezentuje się segment "Pulp Fiction" poświęcony Mii Wallace i Vincentowi Vedze. Jak na mój gust jest zbyt dużo podobieństw. Mia i Audrey (przed przemalowaniem) wyglądają niemalże tak samo. Jest również pewna gra pomiędzy głównymi bohaterami. Sceny z zlotu, szczególnie tańca przywodzą sceny ze słynnego konkursu twista w "Pulp Fiction". Nawet sposób ujęcia przez kamerę pewnych scen jest identyczny np. w trakcie jazdy samochodem. Moim zdaniem Tarantino musiał widzieć ten film i zainspirował się nim przy tworzeniu "Pulp Fiction". (W sumie to "Dzika namiętność" ma wiele z filmów Tarantino, wręcz bym powiedział, że jest pierwszym filmem w jego stylu.)

ocenił(a) film na 8
niespokojny_umysl

Na pewmo oglądał na kasecie VHS , jak pracował w wypożyczalni .Wolę pierwowzór :)

ocenił(a) film na 7
niespokojny_umysl

Chciałem wejść na profil Quentina i sprawdzić czy oglądał i jak ocenił, ale chyba nie założył konta jeszcze :) Coś w tym jest co piszesz...

ocenił(a) film na 8
h3b4n

Może kiedyś założy ;) A tak na poważnie, to Tarantino czerpie całymi garściami z innych filmów, jak widać z bardzo dobrym skutkiem :D

niespokojny_umysl

W Pulpie jest obecny duch z mnóstwa filmów. Są echa z Psychozy, 8 i 1/2, Teksańskiej masakry, może nawet Mechanicznej pomarańczy.

ocenił(a) film na 6
niespokojny_umysl

Tarantino rzeczywiście mógł się zainspirować, ale raczej pisząc skrypt do Prawdziwego romansu, gdzie punkt wyjściowy jest bardzo podobny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones