PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694545}

Dzika droga

Wild
7,0 58 785
ocen
7,0 10 1 58785
5,9 23
oceny krytyków
Dzika droga
powrót do forum filmu Dzika droga

Przed obejrzeniem tego filmu usłyszałem skądś, że to takie feministyczne Into the wild. No cóż, trochę to dla tego filmu krzywdzące, bo Dzika droga broni się bowiem sama. O ile Into the wild był filmem o samotnej wędrówce, której celem było odnalezienie sensu i powrócenie do życia w zgodzie z naturą, o tyle Dzika droga opowiada o wędrówce, której celem jest oswojenie traumy i terapia mająca pomóc bohaterce w powrocie do normalnego życia.
Moją rozbudowaną opinię o tym filmie napisałem na moim blogu, dla zainteresowanych wpiszcie w google kulturożerca . pl

ocenił(a) film na 8
konsewatywnyliberal

Może opinia stąd, że główna bohaterka mówi, iż jest feministką. Zresztą jaka cywilizowana kobieta nie jest? W każdym razie nie rozpatrywałbym tego w ten sposób.

ocenił(a) film na 7
Tyiu

A może chodzi o to, że większość facetów w tym filmie to albo ciapy, bojący się śniegu, albo niedoszli gwałciciele, albo mężowie lejący swe żony, albo pantoflarze, albo przygłupy jak ta napotkana trójka wędrowców... ;)

lew890

Moim zdaniem film jest średni, ale co do facetów, to weź pod uwagę, że to USA...

lew890

Nie wiem co Wy macie do tych facetów, ja nie odebrałam tego w ten sposób. Moim zdaniem tam było całe mnóstwo naprawdę fajnych mężczyzn - pomijając ojca alkoholika i niedoszłych gwałcieli, to reszta była przyjazna, chętna do pomocy i otwarta na ludzi. Sam mąż głównej bohaterki jest człowiekiem o złotym sercu, który niestety miał pecha trafić na nieodpowiednią kobietę i wziął ją za żonę, ten pierwszy pan, który udzielił jej pomocy i zaprosił na noc do siebie też był w porządku (najbardziej spodobało mi się to, że domyślił się, że dziewczyna ze strachu okłamała go o mężu, ale specjalnie zapytał o to dopiero, gdy mieli się już rozstać), a trójkę wędrowców od razu polubiłam - to była po prostu grupka przyjaciół, którzy postanowili spędzić ze sobą czas w dość nietypowy sposób, mieli ze sobą dobry kontakt.

ocenił(a) film na 7
Tyiu

A co jest "cywilizowanego" w byciu feministką?

ocenił(a) film na 7
Yaroslao

Spostrzeganie kobiety i mężczyzn jako równie wartośniowych osób ? Równość płci pod każdym aspektem ? To jest cywilizowane podejście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones