PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=852722}

Dziewczynka z Parku Igieł

Platzspitzbaby
6,7 786
ocen
6,7 10 1 786
Dziewczynka z Parku Igieł
powrót do forum filmu Dziewczynka z Parku Igieł

Dziwne, że dla dobra dziecka opieka społeczna nie może odebrać dziecka matce siłą mimo, iż dziecko ewidentnie jest zaniedbywane przez matkę - ćpunkę, która z domu zrobiła melinę. Zgoda dziecka nie powinna mieć tutaj znaczenia, tym bardziej, że mała miała się gdzie podziać - mogła pójść do ojca a tylko przez chore pojęcie miłości do matki nie chciała jej opuścić - jak to dziecko - kocha matkę jaką by ona nie była.

febo

Spokojnie, to tylko fabuła, taka wymyślona historyjka.

jah1_filmweb

Zastanowiło mnie to bo film, rzekomo, oparty na faktach, akcja dzieje się w nieodległej przeszłości w bądź co bądź wysoko rozwiniętym kraju a sam filmch dedykowany jest pamięci dzieci narkomanów o których to dzieciach system zapomniał. Stąd i moje wątpliwości. Oczywiście możliwe, że tylko sam motyw przesiedlenia oparty jest na faktach a nieudolny nadzór opieki społecznej to już wymysł reżysera (o ile przesiedleńcy byli w ogóle takowym nadzorem objęci).

febo

Nie traktuj filmów tak dosłownie. Baaardzo wiele tych niby "opartych na faktach" ma bardzo niewiele z rzeczywistością wspólnego. Zwłaszcza te społecznie lub politycznie zaangażowane.

ocenił(a) film na 6
jah1_filmweb

Niestety, to prawda. Nie wiem, czy kiedyś zdarzyło mi się obejrzeć biografię, która przy bliższej inspekcji nie okazałaby się przekłamaną wersją sławnego życiorysu. A mimo to, nie ucząc się na własnych błędach, zawsze traktuję filmy tego rodzaju dosłownie, a potem się złoszczę, kiedy mnie wystawiają do wiatru :) Bo jest w tym jednak pewna nieuczciwość przedstawiać jakąś historię jako "opartą na faktach", a potem wszelkie pretensje o mijanie się z prawdą kwitować wzruszeniem ramion, że to przecież "tylko film".

"Dziewczynka... " powstała na kanwie autobiograficznej powieści. W niemieckiej Wikipedii (czytanej, przyznaję, przy użyciu translatora, bo niemieckiego nie znam) można znaleźć informację, że film dobrze oddaje realia epoki, ale właśnie wątek opieki społecznej i jej skandalicznej nieudolności jest wysoce nieprawdopodobny.

użytkownik usunięty
mucha_nie_siada

A w polskim prawie to niby jak jest? Nieważne co i jak, dziecko i tak musi trafić do matki. W opiece społecznej nie ma niczego dziwnego. To jest jak wszędzie instytucja, a że kraj bardziej rozwinięty? To liczy się ze zdaniem dziecka! Proste? Proste. Dziecko widocznie w Szwajcarii jest pełnoprawnym człowiekiem, którego opinia się liczy.

ocenił(a) film na 8

Za to w Skandynawii dziecko Ci odbiorą, jak dwa dni pod rząd przyjdzie w tych samych ubraniach. Nie ma systemu idealnego. Polecam dla przeciwwagi polski film Obce niebo i wyważenie proporcji.

użytkownik usunięty
RossyDP

Dzięki za polecenie. Prawdę mówiąc nie ma nigdzie ideału, to jest życie, nie pomnik ani monument. PS. tytuły pisze się w cudzysłowie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones