PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694217}

Dziewczyna z książek

The Girl in the Book
6,0 2 161
ocen
6,0 10 1 2161
Dziewczyna z książek
powrót do forum filmu Dziewczyna z książek

Tytuł bije po oczach!

ocenił(a) film na 7

I tytuł oryginalny i cały film odnosi się do dziewczyny z książki. Tej jednej konkretnej KSIĄŻKI.
Film ma swój ciężar i przyznaję, że mnie wciągnął. Może nie do końca uwierzyłam w happy endowe rozwiązanie, jednak z ogromnej większości obrazu przebijał naturalizm i miałam wrażenie, że bardziej podglądam niż oglądam historię głównej bohaterki.

ocenił(a) film na 10
JoA84

czemu nie uwierzyłam w dobre zakonczenie? czasem fajnnie, ze jednak filmy konczą sie pomyslnie. Ludzie często wracaja do siebie po rozstaniach, a z przeszłością tez mozna się jakos rozliczyć jesli mamy ku temu sposobnosc tak jak tu.

ocenił(a) film na 10
golkas0

nie uwierzylaś`

ocenił(a) film na 7
golkas0

Cieszę się z happy endów w filmach i w życiu :)
W tym przypadku trochę nieżyciowa i zbyt szybka wydała mi się przemiana naszej bohaterki, która chwilę wcześniej uwodzi ot tak młodego babysittera by następnie zaliczyć kolejną przygodę z nieznajomym z baru okraszoną czymś w stylu:
- Nie mam ochoty, jestem zmęczona.
- No daj spokój.
- No dobra.
Ciężko uwierzyć w natychmiastową dojrzałość do prawdziwego związku, gdy wcześniejsze doświadczenia upływały pod hasłem "ja nikogo z łóżka nie wyrzucam, albo mi się ktoś podoba, albo mi go szkoda" ;)

ocenił(a) film na 10
JoA84

Popełniła błąd, ktory jak sama mowiła wynikał z tego, ze tylko wtedy czuje się prawdziwa, kiedy ktoś jej pragnie. To wynik romansu z pisarzem, taką traumę wyniosła z tamtego okresu i stad brniecie w kolejne romanse. Rozliczyła się z przeszłością, postanowiła naprawić swoje błędy i ten chłopak w koncu jej wybaczył. Tak się często zdarza

ocenił(a) film na 10
golkas0

oczywiscie to co zrobiła było złe i ja jej nie usprawiedliwiam, w koncu zdradziła . Ale chodzi o to, ze zakonczenie nie jest nierealne, scenariusz jest mozliwy do uwierzenia

ocenił(a) film na 7
golkas0

Rozumiem kontekst psychologiczny, który stoi za zachowaniami bohaterki, został naprawdę pięknie nakreślony i zagrany. Jednak mimo wszystko zakończenie w mojej opinii jest zbyt proste. Może patrzę na to w ten sposób, ponieważ sama nie wybaczyłabym zdrady. Whatever, film w całokształcie jest naprawdę dobry.

ocenił(a) film na 10
JoA84

ok, masz prawo do takiej oceny i do takiego pogladu na sprawę

ocenił(a) film na 7
golkas0

Dziękuję ;)

ocenił(a) film na 4
JoA84

Bije po oczach i wprowadza w błąd, ale tak to jest jak się matołki zabierają za tłumaczenie...
Co zresztą jest nagminne, żal i politowanie tylko zostaje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones