PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31501}

Dziesięcioro przykazań

The Ten Commandments
7,7 3 668
ocen
7,7 10 1 3668
Dziesięcioro przykazań
powrót do forum filmu Dziesięcioro przykazań

Ciekawe...

ocenił(a) film na 8

Film był ramotny już w chwili premiery ze względu na zbytnią teatralność aktorstwa (DeMille do końca życia mentalnie był w epoce kina niemego), dodatkowo postacie są bardziej papierowe niż nawet najbardziej liberalna ustawa mogłaby przewidywać, ale jednak ogląda się go bardzo przyjemnie i prawie bez nudy (choć wycięcie kilku scen dobrze by filmowi zrobiło). No i niezrównana scena przejścia przez Morze Czerwone - jeden z najwspanialszych efektów specjalnych w historii kina. Nieodmiennie warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

W kwesti przeprawy Żydów przez morze w pełni sie z tobą zgadzam. Ten efekt specjalny jest z pewnością jednym z najlepszych efektów lat piedziesiatych. Sekwencje z wężami i laskami magów oraz Mojżesza też były niezłe. Nie jestem pewien czy film zdobył Oscara za efekty, ale na pewno był nominowany. Jeżeli chodzi o aktorstwo na uwagę zasługuje przede wszystkim młody Yul Bryner grający Ramzesa. Heston jak zwykle drewniany. Całość mimo wszystko super, chociaż przyznaję że przydługie. Moja ocena 8/10. Ja lubię takie stare jak to napisałeś ramoty. Patrzę na takie filmy z świadomością że kiedyś były inne kanony aktorstwa. To samo masz przecież w Przeminęło z wiatrem, Ben Hurze, czy klasycznych westernach typu Rio Brawo itp. Luz tamtej epoki był jedynie w komediach i musicalach. Reszta to drewno i patos.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones